Akademia Druku 3D – zapraszamy do oddawania głosów

Zapraszamy wszystkich do oddawania głosów na zgłoszony pomysł w ramach projektu „Projektanci edukacji”. Swój głos można oddać na stronie: https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=19864 klikając na zielony przycisk „Zagłosuj na ten projekt”. Proszę pamiętać o podaniu e-maila oraz potwierdzeniu oddania głosu poprzez wiadomość otrzymaną na e-maila. Oddanie głosu umożliwi zdobycie dodatkowych środków na prowadzenie kółka informatycznego. Poniżej skrócony opis zgłoszonego pomysłu:

Opis pomysłu

Grupa projektowa to uczestnicy koła informatyki (chętni uczniowie z klasy IV i V). Podczas zajęć uczniowie tworzą od podstaw proste modele 3D i przygotowują je do druku. Uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania, wyobraźnie i zapoznają się z nowoczesnymi technologiami.
Jeśli uda nam się zdobyć środki, chcemy je przeznaczyć na:
  • organizację szkolnego konkursu 3D na „Wymarzoną zabawkę z dzieciństwa”
  • przeprowadzenie przez uczniów zajęć z druku 3D w przedszkolu
  • przygotowanie ozdób świątecznych
  • przygotowanie upominków dla społeczności lokalnej (np. z okazji Dnia Babci czy Dnia Kobiet)
  • rozwój koła zainteresowań dzięki wprowadzeniu nowych elementów (diody LED, łączenie kilku modeli 3D używając wkładek gwintowanych)
  • przygotowywanie bardziej złożonych i czasochłonnych modeli
  • przeprowadzenie cyklu zajęć na temat  największych cudów architektury na świecie, podczas których uczniowie zapoznają się z ich budowa i historią oraz będą mogli sami przygotować modele 3D wybranych budowli

Plan działania

1. Przygotowywanie i drukowanie modeli dla społeczności lokalnej z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, Dnia Matki i Dnia Dziecka.
  2. Przygotowywanie i drukowanie wielkanocnych ozdób świątecznych.
  3. Cykl zajęć na temat największych cudów architektury na świecie.
  4. Konkurs szkolny na „Wymarzoną zabawkę z dzieciństwa”.
  5. Przeprowadzenie przez uczniów zajęć z druku 3D w przedszkolu.
  6. Budowanie i składanie modeli 3D sporządzonych z wielu elementów.
  7. Projektowanie i drukowanie modeli 3D z wykorzystaniem diod LED.

Korzyści dla uczniów

Uczniowie będą odpowiedzialni za stworzenie i przygotowanie modeli 3D do druku. Uczniowie w ramach zajęć przygotują:  ozdoby świąteczne, upominki (z okazji Dnia Kobiet, Dnia Babci, Dnia Dziadka, czy Dnia Dziecka), modele zabawek, figurek, domów i wiele innych. Przeprowadzą zajęcia w przedszkolu na temat druku 3D. Zostanie również ogłoszony w Szkole konkurs na „Wymarzoną zabawkę z dzieciństwa” w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z szkoły. Przeprowadzone zostaną zajęcia na temat  największych cudów architektury na świecie, podczas których uczniowie zapoznają się z ich budowa i historią oraz będą mogli sami przygotować modele 3D wybranych budowli.