AKCJA „LEKKI TORNISTER”

Drodzy Rodzice!

Jesteśmy w trakcie kolejnego roku szkolnego – 2021/2022. Wspólnie sprawmy, by był to czas, w którym nadal będziemy intensywnie dbać o zdrowe kręgosłupy naszych dzieci.

Nasza szkoła ze swojej strony, wzorem poprzednich lat, zapewnia najmłodszym uczniom miejsca wydzielone w salach lekcyjnych (szuflady i szafki na książki i ćwiczenia) oraz pudła w których znajdują się niezbędne każdemu dziecku przybory. Dzieci klas starszych mają w szatniach dostęp do szafek, w których mogą przechowywać rzeczy osobiste oraz przybory/pomoce potrzebne na zajęcia.

Co zrobić, żeby tornister Twojego dziecka ważył mniej?

1. Dobór odpowiedniego, dobrze dopasowanego i ważącego nie więcej niż kilogram tornistra.

2. Spakuj strój na zajęcia wychowania fizycznego i obuwie do osobnego worka, który Twoje dziecko będzie mogło nosić w ręku;

3. Wybieraj zeszyty w miękkiej okładce;

4. Pakuj kanapki w specjalne woreczki śniadaniowe lub lekkie pudełko (o wadze 15-20 dag), a napój – w plastikową butelkę albo specjalny bidon (zaleca się unikanie ciężkich bidonów i metalowych termosów);

5. Zadbaj, by przybory w piórniku Twojej pociechy nie powielały się. Pamiętaj – dziecku wystarczy jeden piórnik;

6. PRZEDE WSZYSTKIM – codziennie sprawdzaj zawartość plecaka Twojego dziecka, naucz je racjonalnie pakować się do szkoły!

(źródło: lekkitornister.org)

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi materiałami.