APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA I ŚWIĘTO SZKOŁY

16 maja 2022r. odbył się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczennice klasy 5 przedstawiły najważniejsze zagadnienia związane z konstytucją. Zespół wokalny zaśpiewał pieśni patriotyczne: Witaj majowa jutrzenko, Wisła płynie.

W drugiej części uroczystości odbyły się dwa konkursy. Dla klas młodszych – konkurs plastyczny „Namaluj króla”, a dla przedstawicieli klas starszych konkurs kaligrafii- uczennice musiały przepisać fragment Konstytucji 3 Maja- o edukacji królewskich dzieci.

Trzecia część dotyczyła naszego patrona Janusza Korczaka, którego zaprezentowały uczennice z klasy 7. Przybliżyły uczniom postać wspaniałego człowieka, pedagoga, lekarza, pisarza.

Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak (1878-1942) –lekarz, pedagog, wychowawca, publicysta, pisarz. Prekursor pełnego szacunku stosunku do dziecka. Nauczanie stało się całym jego powołaniem. Choć sam nie miał dzieci, stał się ojcem niezliczonej ilości cudzych dzieci. Jak mówił o sobie: Za syna wybrałem ideę służenia dziecku i jego sprawie.” Wiedział, że nie wystarczy słuchać – trzeba przede wszystkim usłyszeć potrzeby dziecka.