Ciekawostki z przedszkola

IMG 1342Dzień Chłopaka w przedszkolu przebiegł dość … nietypowo, ponieważ gościem specjalnym była pani Nikol – fryzjerka. Zaprezentowała dzieciom różne narzędzia i sprzęty, którymi posługuje na co dzień się w swojej pracy. Przedszkolaki mogły dotknąć i przyjrzeć się z bliska np. prostownicy, lokówce, karbownicy do włosów. Chwilę później sala przedszkolna zamieniła się w salonik fryzjerski i pani Nikol ułożyła chłopcom w dniu ich święta super fryzury. Dziewczynkom oczywiście też.

IMG 1315Pani Jola z Biblioteki w Borucinie przeczytała dzieciom wiersze pt. „Parasol” i „Grzyby” aby w ten sposób uczcić Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głośne czytanie jest bardzo ważne, szczególnie dla dzieci ponieważ pobudza ich wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Nasze przedszkolaki bardzo lubią słuchać wierszy, bajek, opowiadań przeznaczonych dla dzieci.

IMG 115326 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, który ma na celu propagowanie i zachęcanie do nauki języków obcych. W tym dniu do przedszkola została zaproszona pani Dajana, która nauczyła dzieci kilka prostych zwrotów w języku rosyjskim. Pan Tomek zaprosił dzieci do nauki języka niemieckiego a pani Monika zaprezentowała wraz dziećmi piosenki po angielsku.

IMG 111220 września to ważna data dla przedszkolaków ponieważ w tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze dzieci również przyłączyły się do obchodów tego sympatycznego święta. Były wspólne zabawy i specjalna sesja zdjęciowa. Nasze przedszkolaki wybrały się w tym dniu na spacer z kolorowymi balonikami witając po drodze napotkanych mieszkańców. Przystankiem w czasie spaceru była Biblioteka w Borucinie, gdzie pani Jola przeczytała dzieciom bajeczkę i poczęstowała małym co nieco.

IMG 1001Z wielką ochota i energią przedszkolaki wybrały się na spacer aż pod czeską granicę. W czasie wędrówki obserwowały zamiany jakie zachodzą w przyrodnie, ponieważ lato powoli ustępuje jesieni. Przyglądały się też maszynom rolniczym, które pracowały na polach. Po odpoczynku w altanie dzieci zabrały się za zbieranie szyszek i żołędzi. Dla trochę zmęczonych, młodszych przedszkolaków atrakcją była przejażdżka w drewnianym wózku.

IMG 0982Powakacyjne spotkanie z panią Jolą z Biblioteki w Borucinie bardzo ucieszyło dzieci z obu grup przedszkolnych. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła do spotkania z książką na podwórku. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Idę do przedszkola” z serii książek „Julka poznaje świat.”