Ciekawostki z przedszkola

IMG 4196Bohater bajki dla dzieci Reksio zawitał do naszego przedszkola. Dzieci z zaciekawieniem i radością przywitały tego sympatycznego gościa. Reksio przygotował wiele atrakcji. Najpierw przeczytał bajkę o swoich przyjaciołach z podwórka a potem zaprosił dzieci do szalonego konkursu. Polegał on na zebraniu do specjalnych kubeczków jak największej ilości „karmy” dla psa. Po emocjonującej zabawie przedszkolaki zabrały się z ochotą do kolorowania obrazka przedstawiającego bohaterów kreskówki.

IMG 4146

W Walentynki, 14 lutego w przedszkolu dominował czerwony kolor - kolor miłości. Dzieci w miłosnym nastroju spędziły ten dzień na wspólnej zabawie. Starszaki zaprezentowały specjalnie przygotowane na tę okazję scenki do wierszy: „Zakochana żaba” oraz „Żuk”. Dzieci odwiedziły uczniów kl.III, z którymi obejrzały bajkę pt. „Smerfowe Walentynki”. Były też łakocie dla naszych przedszkolaków – słodziaków. W piątek pani Jola z Biblioteki nawiązała do walentynkowego nastoju czytając dzieciom bajkę o Tupciu Chrupciu i jego przygodach.

IMG 3936Nasze przedszkolaki bardzo lubią odwiedziny pani Joli z Biblioteki w Borucinie ponieważ zawsze przynosi ze sobą ciekawe książeczki, które oczywiście czyta dzieciom. Podczas dwóch spotkań pani Jola przeczytała dwie bajki. Jedna nosiła tytuł „Tupcio Chrupcio. Wizyta u dziadków” a kolejna „Puchatkowe zaklęcie.”

IMG 4016Już od samego rana, w czwartek 25 stycznia, kolorowe postacie przebierańców wypełniły przedszkolną salę. W doskonałych nastrojach, każde dziecko zaprezentowało pozostałym uczestnikom balu swój piękny strój. Następnie przebierańcy ochoczo przystąpili do tańców i zabaw. Nie mogło zabraknąć kolorowych baloników i szaleństwa z chustą Klanza. Dla regeneracji sił na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek. Kolejny bal już za rok!

P1110986Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym Konkursie Kolęd zorganizowanym przez ZSP w Wojnowicach. Za pięknie zaśpiewane kolędy otrzymały nagrody i dyplomy.

IMG 3893Przedszkolaki już od dawna przygotowywały się do wystawienia Jasełek. W niedzielę 14 stycznia 2018 roku zaprezentowały je mieszkańcom Borucina w kościele, podczas mszy. Dzieci pięknie wystąpiły, zyskując uznanie zgromadzonych parafian. Ksiądz proboszcz serdecznie podziękował zarówno dzieciom jak i wychowawczyniom za pracę i zaangażowanie włożone w przygotowanie inscenizacji.