Ciekawostki z przedszkola

IMG 5264Dwoje wychowanków pożegnało przedszkole i nowym roku szkolnym rozpoczną naukę w I klasie. Uroczystość uświetniły występy wszystkich dzieci z grupy „Starszaków”, po których pani Dyrektor wręczyła absolwentom pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dzieci wraz z rodzicami dziękowały obecnej i poprzedniej wychowawczyni, pani Dyrektor, nauczycielom, którzy prowadzili zajęcia w grupie oraz pracownikom naszej placówki. Po zakończeniu części oficjalnej na zebranych goście i naszych „Starszaków” czekał poczęstunek przygotowany przez mamy.

Życzymy przyszłym pierwszoklasistom udanych wakacji i sukcesów w szkole!

EXLR1110Co roku w przedszkolaki zapraszają swoich rodziców na Piknik z okazji ich święta. Na tegorocznym spotkaniu dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny pełen tańców, zabaw muzycznych i wierszyków. Po części oficjalnej - jak przystało na prawdziwy piknik – na gości oraz dzieci czekały gorące kiełbaski. Po poczęstunku był czas na pamiątkowe zdjęcia, zabawy i wspólne rozmowy. Dużą atrakcją spotkania była przejażdżka bryczką.

Raz jeszcze życzymy drogim Rodzicom - Sto lat!

COAJ0137VIII Gminny Konkurs Plastyczny dla Przedszkoli został rozstrzygnięty. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „W krainie dinozaurów”. Przedszkolaki przygotowały prace plastyczne, spośród których wyłoniono zwycięzców. Laureaci zostali zaproszeni do naszej palcówki aby z rąk pani dyrektor odebrać nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP w Borucinie. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy nauczycielkom za wsparcie dzieci w przygotowaniu prac.

IMG 510212 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Fikolandia”. Na miejscu dzieci bardzo aktywnie spędziły czas bawiąc się w basenie z piłeczkami, na zjeżdżalniach, trampolinie lub poszukując się w labiryncie. Po intensywnych harcach wszyscy udali się na plac zabaw „Słoneczna Wyspa”. Rzęsisty deszcz przeszkodził jednak dzieciom w zabawie i spowodował wcześniejszy powrót do przedszkola.

IMG 5009W sobotni wieczór – 9 czerwca dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej wzięły udział w akcji Noc Bibliotek 2018 pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Burzowa pogoda nie pozwoliła na ustalone wcześniej spotkanie w Filii Bibliotecznej w Borucinie, dlatego dzieci wraz z wychowawczynią oraz panią Jolą przybyły od razu do przedszkola. Po pożegnaniu z rodzicami starszaki chętnie zabrały się do przedstawienia treści swojej książki w formie rysunku, projektowały też budynek biblioteki z klocków. Następnie wysłuchały pierwszej części legendy pt. „Kwiat paproci”, po czym był czas na zabawę i posiłek.

IMG 4946„Czytanie łączy” było przewodnim hasłem tegorocznego XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Nasze przedszkolaki włączyły się do akcji ogłoszonej przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” i spotkały się z miłym gościem. Była to babcia jednego z wychowanków, która przeczytała dzieciom pouczające bajki o Chrupku i jego przygodach w kuchni i nad morzem. W tak ważnym tygodniu dla wszystkich miłośników książek nie mogło zabraknąć pani Joli z Filii Bibliotecznej w Borucinie. Tym razem czytała dzieciom bajkę o smakowitym tytule „Jonasz i Góry Czekoladowe”.