IMG 9823Państwo Hanczuch z Bieńkowic od lat zajmują się pszczelarstwem. Swoją pasją i wiedzą o pożytecznych owadach jakimi są pszczoły, podzielili się z naszymi przedszkolakami. Dzieci z uwagą słuchały informacji na temat wyglądu, zwyczajów i umiejętności pszczół. Mogły nawet sprawdzić jak widzą te owady zakładając specjalne okulary. Dzieci miały też możliwość zobaczyć pszczoły z bliska w specjalnym ulu, niektórym udało się wypatrzeć samą królową. Pan Konrad zwrócił uwagę na to jak ważna jest obecność pszczół w przyrodzie i zachęcał do siania kwitów i ziół, z których owady czerpią pożywienie. Na zakończenie tego ciekawego spotkania każde dziecko mogło spróbować miodu i zrobić własną świeczkę z pszczelego wosku.