IMG 5009W sobotni wieczór – 9 czerwca dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej wzięły udział w akcji Noc Bibliotek 2018 pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Burzowa pogoda nie pozwoliła na ustalone wcześniej spotkanie w Filii Bibliotecznej w Borucinie, dlatego dzieci wraz z wychowawczynią oraz panią Jolą przybyły od razu do przedszkola. Po pożegnaniu z rodzicami starszaki chętnie zabrały się do przedstawienia treści swojej książki w formie rysunku, projektowały też budynek biblioteki z klocków. Następnie wysłuchały pierwszej części legendy pt. „Kwiat paproci”, po czym był czas na zabawę i posiłek.

Kiedy zapadł zmrok odważne starszaki zaopatrzone w latarki udały się do biblioteki szkolnej, w której książki oświetlone blaskiem latarek wydawały się dużo bardziej ciekawe. Po zapaleniu światła pani Jola odczytała kolejną część legendy, a Noc Bibliotek płynnie przeszła w Noc w Przedszkolu… Wspólnymi siłami w jednej z sal została urządzona duża sypialnia. Emocje podczas tak niezwykłej nocy były ogromne dlatego dzieciom nawet się nie śniło, żeby pójść spać ;-) Niedzielny poranek dzieci przywitały w znakomitych humorach a po śniadaniu stęsknieni rodzice przyszli odebrać swoje pociechy.