DSC04267W środę, 24 września 2018 roku przedszkolaki wraz z rodzicami przybyły na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka. Dzieci przywitały licznie przybyłych gości i zaprezentowały przed nimi swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Po wstępach nastąpiła ważna chwila. Nowo przybyłe we wrześniu przedszkolaki oraz dzieci, które przeszły do grupy starszaków złożyły uroczyste ślubowanie wobec wszystkich zgromadzonych osób. Następnie pani dyrektor za pomocą zaczarowanego lizaka dokonała pasowania na przedszkolaka i starszaka. Kiedy część oficjalna dobiegła końca, pasowanie zamieniło się w „Bramboriadę” czyli święto ziemniaka, dlatego na poczęstunek zostały przygotowane gorące, aromatyczne ziemniaki w mundurkach. Spotkanie to było doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz integracji dzieci, ich rodzin ze środowiskiem przedszkolnym.