Aktualności szkolne

IMG 4128Pani Arleta z Biblioteki Pedagogicznej w Raciborzu ponownie gościła w naszym przedszkolu. Wcieliła się w postać Czerwonego Kapturka, który przybliżył dzieciom najważniejsze informacje o Francji. Była mowa o stolicy Francji - Paryżu z wieżą Eiffla, Łukiem Triumfalnym, Luwrem i Disneylandem. Czerwony Kapturek opowiedział przedszkolakom o słynnych francuskich przysmakach i daniach takich jak: croissanty, sery, zupa cebulowa, mule, ślimaki, creme brulee. Dzieci razem z panią Arletą próbowały zaśpiewać znaną francuską piosenkę Frere Jacques czyli Panie Janie. Czekamy na kolejną ciekawą wizytę :-)

foto2W niedzielne popołudnie 28.01.2018r. odbył się ,,Wieczór kolęd i jasełek” w Domu Kultury w Borucinie., czyli występy artystyczne dzieci z ZSP w Borucinie i „Teatrzyku Niewielkiego” Dzieci z ,,Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiły jasełka o pastuszku i rozbójniku, którzy podążali do Betlejem w reżyserii Ireny Hlubek oraz „Kolędników po morawsku”. W programie nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z publicznością z akompaniamentem gitary Ireny Hlubek. Klasa I zaprezentowała swój program z okazji Dnia Babci i Dziadka pod kierunkiem I. Hlubek i Róży Buchcik.

syriaW ciągu ostatnich dwóch lat w naszej szkole były organizowane różnego rodzaju licytacje, z których dochód został przekazany UNICEF. Nie inaczej będzie w tym roku. Nasza Szkoła organizuje kolejną akcję, z której dochód zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny domowej w Syrii. Akcja „Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” ma zasięg globalny. Ze zgromadzonych środków UNICEF zobowiązuje się zakupić koce i odzież, które zostaną przekazane dzieciom i ich rodzinom z wyżej wspomnianego kraju. Przebieg akcji przedstawia się następująco. Do poniższego artykułu zostaną załączone zdjęcia przedstawiające wystawione na sprzedaż prace uczniów. Osoby zainteresowane kupnem poszczególnych dzieł, prosimy o kontakt z naszym szkolnym sekretariatem (324108053). Strona będzie systematycznie aktualizowana, a sprzedane prace będą z niej usuwane. Cena minimalna jednej pracy to 5 zł. Gorąco zapraszam wszystkich chętnych do zakupów!

W imieniu naszej Szkoły pragnę z góry podziękować wszystkim, którzy włączą się do naszej wspólnej akcji uczynienia świata choć odrobinę lepszym miejscem.

P1120093Dnia 24.01.2018 roku w Domu Kultury w Borucinie odbył się szkolny bal przebierańców. Rozpoczął się o godz. 16.00. Dzieci z klas I-VII przebrały się za różne postacie m.in.: pszczółka, biedronka, Elsa, Spiderman, różnego rodzaje księżniczki, kowboje, piraci, czarownica, piekarz, myszka Minnie, lew, lalki Barbie, strażak itp. Były różnego rodzaje gry. Był także jeden konkurs na najlepszy strój. Oczywiście wszystkie dzieci miały pierwsze miejsce. Przygrywał DJ, którego zamówiono specjalnie na tą imprezę przez Samorząd Uczniowski.

WhatsApp Image 2018 01 25 at 18.29.3224 stycznia 2018 r. odbył się Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Borucinie. Na zaproszenie wnuków dziadkowie bardzo licznie przybyli do Domu Kultury. Na początku pani dyrektor M. Kandziora powitała gości i złożono im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Uroczystość w tym roku uświetnił swoją obecnością Burmistrz naszej gminy Pan A. Strzedulla. Uczniowie kl. I – III oraz wychowankowie przedszkola pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowali bogaty program artystyczny. Przedszkolaki w wierszach dziękowały babciom i dziadkom za ich trud i kochające serca.