Aktualności szkolne

P1120882Z okazji zbliżających się świąt w naszej szkole zostały zorganizowane targi bożonarodzeniowe. W tym roku kiermasz odbył się 2 grudnia. Zaangażowani byli rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Miło było patrzeć na to, co powstaje w pracowni. Szkoła została udekorowana. Ustawione były choinki i stoliki dla gości. Zawieszono dekorację świąteczną, gości witał Mikołaj, co stworzyło odpowiedni klimat. Na parterze ustawione były stoiska ze świątecznymi ozdobami. Wśród nich znalazły się: ozdobne wianki na drzwi, odlewy gipsowe, stroiki adwentowe, ozdobne kule, stożki, kartki z życzeniami, stroiki- na talerzach, w szklanych wazonach, metalowych wiaderkach, nietypowe choinki, renifery, pingwiny, aniołki, gwiazdki, krasnale, poduszki, serwetki. Mnóstwo świątecznych drobiazgów, które wszystkim się podobały.

P1120794Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W naszej szkole zabawy andrzejkowe odbyły się 27 listopada. W zabawie zorganizowanej przez Samorząd Szkolny przy współudziale Rady Rodziców, brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Samorząd Uczniowski zadbał o odświętną dekorację,  zorganizował muzykę i wróżby andrzejkowe. Wszyscy się świetnie bawili, a fakt, że dzieci nie chciały iść do domu oraz wypieki na buziach świadczyły o miłej zabawie. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie wszystkich uczniów oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień, dostarczając wszystkim miłych wrażeń.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.
2. Cele konkursu:
- utrwalenie w formie fotografii miejsc w szkole i wokół szkoły
• poszukiwanie starych zdjęć przedstawiających szkołę i zestawienie z nowymi
• podzielenie się ciekawym sposobem spędzania czasu wolnego na przerwach w szkole
• rozwijanie pasji fotograficznych,
• promocja szkoły,
• efektem konkursu będzie wystawa prac na 120 lecie szkoły

Zespół Szkolno – Przedszkolny
w Borucinie
zaprasza na:

Kiermasz Bożonarodzeniowy

dnia 02.12.2018r. o godz. 1500

Program:

• Występy wychowanków
• Sprzedaż „Borucińskich ciasteczek”
• Sprzedaż świątecznego kołacza
• Kawiarenka z domowymi wypiekami
• Niepowtarzalne ozdoby świąteczne „made in Borucin”
• Odwiedziny Mikołaja
• Kiełbaski z grilla
• Mini zoo
• I wiele innych atrakcji

12ere3W czwartek 15.11.2018r. podczas zajęć teatralnych uczniowie należący do młodszej grupy „Teatrzyku Niewielkiego” wystąpiły z dwoma etiudami teatralnymi „Kruk, lis i bocian” oraz „Wycieczka do Warszawy” dla dzieci przedszkolnych i szkolnych w świetlicy. Scenki teatralne wzbudziły wielkie zainteresowanie dzieci przedszkolnych i szkolnych, gdyż bawiły je i pobudziły ich wyobraźnię.