Aktualności szkolne

IMG 20190207 102907W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie podczas którego zostały omówione kwestie bezpiecznego wypoczynku podczas ferii, zarówno w miejscu zamieszkania jak i podczas wyjazdu. Ponadto, zwrócono uwagę słuchaczy na bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Przypomniano także, jak prawidłowo należy zachować się będąc na drodze, a także co zrobić w przypadku oddalenia się od opiekuna. Najmłodszym, przybliżono pracę policjanta, zapoznając ich z numerami alarmowymi oraz ich umiejętnym wykorzystaniem. Uczniowie zostali poinformowani o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze.

W naszej szkole w dniach od 26 listopada do 02 stycznia br. trwała ogólnopolska akcja Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Z tych pieniędzy zakupowane i doposażane są małe domy dla dzieci, gdzie znajdują one schronienie i mogą rozwijać się pod opieką wychowawców. Dzięki funduszom ze zbiórki kupowane są przedmioty codziennego użytku, wykonywane są remonty. Dzieci mogą również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania.
W naszej szkole zebrano 67,94.
Serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie.

W niedzielne popołudnie 27.01.2019r. odbył się,, Wieczór kolęd i jasełek” w Domu Kultury w Borucinie, czyli występy artystyczne dzieci z ZSP w Borucinie i „Teatrzyku Niewielkiego” oraz Weroniki Sochy ze Studia Piosenki Artystycznej „ATLANTYDA” z Raciborskiego Centrum Kultury. Dzieci z młodsze grupy „Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiły „Pokłon dzieci u żłóbka”. Starsza grupa „Teatrzyku Niewielkiego” zajęła w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych w RDK-u II miejsce za spektakl „Kolędnicy po morawsku”, który miał być zaprezentowany, ale niestety nie wszystkie osoby były obecne i „Teatrzyk Niewielki” przedstawił wersję „Kolędników po morawsku”, z którą dzieci wędrowały po domach.

W poniedziałek 28.01.2019r. sześcioro dzieci z klasy drugiej: Amelia Holubek, Melania Gliśnik, Natalia Zaremba, Filip Reisky, Daniel Smarsły i Marcel Matkowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie należące do grupy młodszej ,,Teatrzyku Niewielkiego” zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy i piosenek pod kierunkiem nauczycielek: Róży Buchcik i wychowawczyni - Ireny Hlubek z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz zaśpiewały przy akompaniamencie gitary kilka kolęd wraz z pensjonariuszami. Niektóre spośród dzieci już drugi raz gościły w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Krzanowicach. Zadowolone dzieci wróciły szczęśliwe do szkoły. Sprawiły dużo radości starszym pensjonariuszom, a pensjonariusze na pewno byli zadowoleni z kontaktu z dziećmi i miłej niespodzianki.

IMG 826223.01.2019 r. do Domu Kultury w Borucinie przedszkolaki oraz uczniowie szkoły klas I – III zaprosili swoje babcie i dziadków na występy artystyczne z okazji Ich święta. Uroczystość tę uświetnili bogatym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pań wychowawczyń. Recytowane wiersze, tańce i ładnie śpiewane piosenki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wystąpili także uczniowie klas starszych, którzy przedstawili nagrodzoną na konkursie scenkę dotyczącą bezpieczeństwa na wsi. Goście zostali ugoszczeni również domowymi wypiekami. Dziadkowie otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Ten dzień jest zawsze szczególnie wyczekiwany przez naszych uczniów i rodziców, którzy chętnie włączają się w przygotowania i organizacje tej uroczystości, bardzo im za to dziękujemy. Cieszymy się, że w tak uroczysty sposób możemy podziękować i wyrazić uznanie dziadkom za pomoc w opiece i wychowaniu naszych pociech.