Aktualności szkolne

IMG 20190609 194623 kopiaKlasa III z ZSP w Borucinie przebywała w dniach 28.05-10.06.2016 na ,,Zielonej szkole” w malowniczej Łebie. Dzieci przeżyły tam wspaniałą przygodę. Dni zapełniały im pobyty nad morzem, wycieczki piesze , autokarowe, bajkową kolejką oraz meleksami. Uczniowie zwiedzili między innymi Sarbsko z Ocean- parkiem, okolice Łeby, Rąbki. Pogoda dopisała więc mogli do woli korzystać z pobytu na plaży, z zabaw nad morzem, spacerów po lesie i mieście. Podziwiali panoramę okolicy z latarni morskiej Stilo. Niesamowite wrażenie zrobiła na nich wycieczka na ruchome wydmy. Zwiedzili też wyrzutnię rakiet z okresu II wojny światowej. Świetnie bawili się w Parku Dinozaurów w Łebie, w Labiryncie, na wystawie klocków lego.

WhatsApp Image 2019 06 14 at 09.40.42W ZSP Borucin dnia 14 czerwca tego roku uczniowie klas 4-7 zmagali się w dziedzinach nauk ścisłych w konkursie pt.: „Z chemią i fizyką na co dzień”. Zorganizowanym przez Joannę Wójcik. W konkursie wzięło udział 9 osób, które w czterech zespołach walczyło o podium. Konkurs o charakterze quizu składał się z trzech części: testowej, doświadczalnej i teoretycznej.
Zagadnienia konkursowe:
• zjawiska fizyczne a przemiana chemiczna
• woda
• atom
• zjawiska pogodowe
• zjawisko grawitacji na Ziemi i w kosmosie

IMG 9565Na dzień przed Dniem Dziecka, pani Jola umiliła dzieciom czas oczekiwania na ich święto czytając pięknie ilustrowaną bajkę o Tupciu Chrupciu. Po niedzielnych szaleństwach na festynie nieco zmęczone przedszkolaki spędziły czas na wspólnej zabawie i rysowaniu kredą barwnych obrazków w dużym rozmiarze. Tradycyjnie właściciele sklepu „Waldi” w Borucinie podarowali dzieciom lody dla ochłody, które przedszkolaki z apetytem zjadły.

WhatsApp Image 2019 06 12 at 18.02.53 2W tym roku szkolnym uczniowie klas IV – VIII wybrali się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. 10 czerwca po kilkugodzinnej podróży pociągiem dotarliśmy do Dworca Głównego. Następnie udaliśmy się w stronę zakwaterowania – Hostelu Świebodzki, podczas tego dłuższego spaceru dopisywała nam pogoda i humor. Podczas wycieczki zaplanowano wiele atrakcji, oprócz zwiedzania Wrocławia uczniowie odwiedzili Zoo, Hydropolis, Aquapark i Skytower. Mieli także okazję spróbować swoich sił na torze kartingowym i parku linowym. Podczas zwiedzania Zoo uczniowie mieli okazję poznać z bliska różne gatunki zwierząt, odwiedzili również Afrykarium i kupili sobie pamiątki. Po trzech dniach wycieczka niestety dobiegła końca i pociągiem wróciliśmy do Raciborza.

IMG 9597Przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Borucinie. W czasie wizyty zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, który jest niezbędny i bardzo pomocny podczas akcji ratowniczych. Miały też możliwość założenia niektórych elementów strażackiego ubioru i poćwiczyć zwijanie węża strażackiego. Dzieci utrwaliły również znajomość numerów alarmowych. Na zakończenie dzieci podziękowały panu Gerardowi – strażakowi z OSP w Borucinie za pouczające spotkanie.