Aktualności szkolne

W związku z tym, iż październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie organizuje zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Raciborzu.

Mamy nadzieję, że przyłączycie się i każdy przyniesie coś od siebie.
Mogą to być:
• stare kołdry (nie z pierza)
• stare koce
• stare ręczniki
• stare garnki (nie dziurawe)
• sucha karna
• karma w puszkach dla kotów
• żwirek
• miski na karmę

Zachęcamy wszystkie dzieci z kl. I-VIII oraz ich rodziców do wzięcia udziału w zbiórce. Akcja trwa do 30 października br.

Opiekunami są: Katarzyna Krajs i Agata Szebel

WhatsApp Image 2018 10 09 at 10.16.09W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście z Urzędu Miejskiego Krzanowic mogli uczestniczyć w uroczystym spotkaniu z powieścią Stefana Żeromskiego. Wspólnie czytana lektura chociaż trochę przybliżyła dzieje naszej ojczyzny, marzenia Polaków o „szklanych domach”.

Drodzy uczniowie!

W miesiącu wrześniu przypada Sprzątanie Świata. W naszej szkole włączymy się w akcję poprzez zbiórkę makulatury. Warto przeszukać zakamarki w swoich domach, w domach bliskich w poszukiwaniu starych gazet, książek, kartonów.

Wszystkie klasy wezmą udział w konkursie na najwięcej zebranej makulatury „Nowe życie drzew”. Zbiórka makulatury przed szkołą nastąpi 27 września 2018r. o godz. 8.00. (czwartek). Okażmy zainteresowanie tym wydarzeniem.

Wspólnie ze społecznością lokalną zadbajmy o naszą planetę przed niepotrzebnym marnowaniem zasobów drzew.

Pamiętaj! Papier to cenny surowiec!!!

Załączniki:
Pobierz plik (plakat.PNG)plakat.PNG[ ]420 kB

WhatsApp Image 2018 09 14 at 18.00.42 1W dniu 14.09.2018r. w tajnym głosowaniu został wybrany nowy skład Samorządu Uczniowskiego i uczniowie wybrali nowego opiekuna samorządu. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego przebiegały sprawnie. Kandydaci z poszczególnych klas przygotowali swoje plakaty wyborcze , zachęcając w ten sposób kolegów i koleżanki do głosowania na nich. Plakaty były wywieszone na korytarzu na gazetce. Każdy mógł się zapoznać z ich treścią i dokonać właściwego wyboru .

Jeśli dochód na członka rodzinny nie przekracza kwoty 514 zł netto na miesiąc, masz możliwość uzyskania stypendium socjalnego na każde uczące się dziecko.

Przyjdź po wniosek do UM w Krzanowicach.

Tel. kontaktowy 32 4108202 w.117.