Aktualności szkolne

plakat festyn

W środę 13 czerwca 2018r. uczniowie klasy pierwszej wystąpili z ciekawym programem artystycznym w z ZSP w Borucinie dla Pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Krzanowicach. W programie swoim zaśpiewali polskie, niemieckie, włoskie i morawskie piosenki przygotowane przez nauczycieli. Nie zabrakło tez wierszyków dla pensjonariuszy i piosenek z gestami. W programie były tez piosenki religijne i wierszyk z religii. Laureatki I miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Borucinie: Amelka Holubek i Melania Gliśnik zaprezentowały wiersze „Spóźniony słowik” J. Tuwima i „Pierwiosnek” W. Broniewskiego.

WhatsApp Image 2018 05 28 at 11.26.26Zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka 17-go czerwca do Szkoły w Borucinie!!!

W sprzedaży będą dostępne nasze rękodzieła. A oto kilka z nich!!! Będzie też dużo innych atrakcji dla wszystkich dzieci, między innymi darmowe dmuchańce, zjeżdżalnie itp. Dostępna będzie również domowa kawiarenka, langosze, hamburgery, zapiekanki, frytki, kiełbaski i karczek z grilla. Serdecznie zapraszamy!!!

WhatsApp Image 2018 05 30 at 16.37.0330 maja 2018r. w klasie pierwszej odbyło się spotkanie dla Mam z okazji ich święta. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni I. Hlubek przygotowały krótki program artystyczny składający się z piosenek i wierszy dla Mam. Wystąpiły te laureatki I miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim klas I-III, który odbył się w ZSP Borucinie w maju: Amelia Holubek i Melania Gliśnik. Piosenkę dla Mam przygotowały na muzyce z Różą Buchcik. Dziewczynki z „Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiły przez siebie wymyśloną scenkę dla Mam. Po występach dzieci zadawały Mamom pantomimicznie przedstawiane przysłowia.

DSCN075627.05.2018 r. o godzinie 14.30 w Domu Kultury w Borucinie odbyły się występy dzieci z okazji Dnia Matki. Nie zabrakło zaproszonych Mam na tej imprezie. Dzieci z „Teatrzyków Niewielkich” przedstawiły dwa spektakle autorstwa i w reżyserii Ireny Hlubek – grupa starsza ,, Od bajki do bajki”- autorski spektakl I. Hlubek, który w Czerwionce - Leszczynach na tegorocznym międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Teatralnym zajął wyróżnienie za ciekawe połączenie różnych motywów bajkowych oraz I miejsce w Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej w Kuźni Raciborskiej. Grupa młodsza „Teatrzyku Niewielkiego” – miała premierę spektaklu ,, Gra w kolory”. W programie wystąpiły dzieci z klasy pierwszej z wierszykami dla mam. Klasa pierwsza i druga zaśpiewała wspólnie piosenkę dla Mam, śpiewała również Emilia Jachim z klasy IV. Piosenki przygotowane były pod kierunkiem Róży Buchcik. Agnieszka Wydra z klasy IV zaprezentowała się w ciekawym układzie tanecznym, który sama opracowała. Na zajęcia taneczne uczęszcza do MDK-u do Karoliny Skrzypiec.