Aktualności szkolne

IMG 1213Maluchy i starszaki wraz z rodzicami zgromadzili się w czwartkowe popołudnie – 26 września na ważnej dla nich uroczystości. Dzieci przygotowały występy dla zgromadzonych gości, po których pani dyrektor używając „zaczarowanego” ołówka, pasowała nowo przybyłe dzieci na Przedszkolaka. Dzieci 5-letnie, które przeszły do najstarszej grupy zostały pasowane na Starszaka. Na dalszą części spotkania był przygotowany poczęstunek w postaci pysznych ziemniaków w mundurkach. Były też zabawy ruchowe z ziemniakami, wspólna praca plastyczna polegająca na wykonaniu jeża z ziemniaka. Spotkanie przebiegło w radosnej i miłej atmosferze.

Drodzy rodzice, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie.
Ogłaszamy konkurs „Nowe życie drzew”
na najwięcej zebranej makulatury.
Dnia 15 października 2019 r. o godz. 8.00 na placu przed szkołą zbiórka zebranej makulatury.
Każda klasa wykłada makulaturę w wyznaczonym miejscu.

Jak pakujemy makulaturę? Kartony składamy i wiążemy sznurkiem.

Gazety, zeszyty wiążemy sznurkiem (jak prezent 😊)

Nie wkładamy gazet, książek do kartonów

71343777 1203250819874844 5465109991671201792 o1 października w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych organizowany w ramach Tygodnia Profilaktyki. Impreza miała charakter sportowo-profilaktyczny. Udział w zawodach wzięli uczniowie klas II-VI z terenu Gminy Krzanowice. Sportowe spotkanie dla każdego uczestnika było przede wszystkim dobrą zabawą połączoną z przyjazną rywalizacją, oczywiście w sportowej atmosferze. Uczestnicy w trakcie przerw między konkurencjami mieli okazję zapoznać się z wywieszonymi plakatami na korytarzu przygotowanymi przez pedagogów szkolnych, które ostrzegały przed uzależnieniami.

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Plakat Telefon Zaufania 800080222Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.