Aktualności szkolne

We wtorek 24.05.2018r. „Teatrzyk Niewielki” wziął udział w Powiatowym Festiwalu Artystycznym w konkursie teatralnym w Kuźni Raciborskiej. Przedstawił tam spektakl „Od bajki do bajki”- autorstwa i w reżyserii Ireny Hlubek. W spektaklu tym postacie bajkowe przechodzą zabawne perypetie przechodząc od bajki do bajki. Na scenie zagrali uczniowie klasy czwartej : Agnieszka Wydra, Jan Szebel, Wiktoria Ploch, Emilia Jachim, Miriam Dudacy, Daria Hnida, Wiktoria Durczok, Victoria Wódka i Bartosz Kuc. Spektakl ten znalazł się w kręgu laureatów konkursu.

P112025518 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający życie i działalność naszego patrona Janusza Korczaka. Dzieci z kl. II i III przybliżyły wszystkim sylwetkę patrona szkoły, przypomniały jego heroizm i twórczość oraz ideę patrzenia na dziecko, jako małego człowieka. Starsze klasy pod kierunkiem p. R. Buchcik i A. Szebel uświetniły apel piosenkami i tańcem. Był też tradycyjny poczęstunek oraz gra terenowa przygotowana przez naszego wuefistę J. Halfara. Cała uroczystość odbyła się zgodnie z ideami korczakowskimi w duchu życzliwości, współpracy i szacunku do wszystkich.

easterŻyczenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób składa

Dyrektor ZSP w Borucinie

WhatsApp Image 2018 03 27 at 21.46.5327 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W ZSP w Borucinie tym razem dzieci przedszkolne wraz z klasami pierwszą i drugą uczciły ten dzień. 27 marca w klasie pierwszej odbyła się pierwsza część obchodów. Starszaki odegrały ciekawą scenkę o wiośnie pod kierunkiem Moniki Grzesiczek, zaś dzieci z klasy pierwszej w przeważającej części należące do „Teatrzyku Niewielkiego” odegrały dwie przez nie przygotowane scenki przygotowane pod kierunkiem Ireny Hlubek. Po występach dzieci zapoznały się ze słownictwem teatralnym np. maska, rodzaje lalek, reżyser i aktor, kurtyna, kulisy, scena.

20180321 102424Z nieco niską temperaturą, ale na pewno z uśmiechem na twarzy uczniowie wraz z nauczycielami powitali wiosnę kalendarzową 2018. Wiosna to piękna pora roku. Wszyscy oczekują jej zawsze z wielkim utęsknieniem. Mimo, iż ta astronomiczna rozpoczęła się 20 marca, ta kalendarzowa zawitała do nas 21 marca. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie spędzili dzień bardzo wyjątkowo. Ubrani w kolorowe, wiosenne stroje, z uśmiechem na twarzy wyruszyli na na wycieczkę do „Zagrody Na Pograniczu” prowadzonej przez Państwa Marczinskich. Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci mogły zobaczyć kozy odmiany anglonubijskiej, mogły również porozmawiać o prowadzeniu gospodarstwa, o wymaganiach jakie należy spełnić w hodowli tych zwierząt.