Aktualności szkolne

Na stronie Podręczniki - Wydział Katechetyczny w Opolu przedstawiono 4.07.2019r. Informację - korygującą podręcznik do religii do klasy I. Dla klasy pierwszej nadal będzie w tym roku obowiązywał, stary podręcznik do kl.I "Jesteśmy dziećmi Boga". pod red. ks. M. Wilczka, autorzy Maria Baron, Edyta Bem, Wyd. Św. Krzyża w Opolu. Księgarze z Księgarni "Oficyna" i "Sowa" w Raciborzu są o tym poinformowani. Proszę zatem o nabycie tego podręcznika na nowy rok szkolny dla Pierwszoklasistów. Przepraszam za błędną informację z czerwca 2019r.

Irena Hlubek

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Załączniki:
Pobierz plik (poradnik_bezpiecznego_wypoczynku.pdf)poradnik_bezpiecznego_wypoczynku.pdf[ ]4182 kB

P1130230Gotowi by spełniać marzenia... to hasło przyświecało zebranym uczniom, rodzicom, nauczycielom i gościom uczestniczącym w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Borucinie. Uroczystość była szczególna, gdyż po raz pierwszy od wielu lat żegnaliśmy klasę ósmą. Mury naszej szkoły opuścili Łukasz Burzywoda, Simon Hnida, Ines Hofrichter, Patryk Kawka, Dominika Kuc, Julia Kuc, Jakub Lamczyk, Martyna Uliczka i Dawid Waniczek. Dyrekcja Szkoły oraz Rada Pedagogiczna gratulują uczniom i ich rodzicom za trud włożony w wychowanie i dziękują za wspólnie spędzone osiem lat. Będzie nam was brakować.

IMG 20190609 194623 kopiaKlasa III z ZSP w Borucinie przebywała w dniach 28.05-10.06.2016 na ,,Zielonej szkole” w malowniczej Łebie. Dzieci przeżyły tam wspaniałą przygodę. Dni zapełniały im pobyty nad morzem, wycieczki piesze , autokarowe, bajkową kolejką oraz meleksami. Uczniowie zwiedzili między innymi Sarbsko z Ocean- parkiem, okolice Łeby, Rąbki. Pogoda dopisała więc mogli do woli korzystać z pobytu na plaży, z zabaw nad morzem, spacerów po lesie i mieście. Podziwiali panoramę okolicy z latarni morskiej Stilo. Niesamowite wrażenie zrobiła na nich wycieczka na ruchome wydmy. Zwiedzili też wyrzutnię rakiet z okresu II wojny światowej. Świetnie bawili się w Parku Dinozaurów w Łebie, w Labiryncie, na wystawie klocków lego.