W niedzielne popołudnie 27.01.2019r. odbył się,, Wieczór kolęd i jasełek” w Domu Kultury w Borucinie, czyli występy artystyczne dzieci z ZSP w Borucinie i „Teatrzyku Niewielkiego” oraz Weroniki Sochy ze Studia Piosenki Artystycznej „ATLANTYDA” z Raciborskiego Centrum Kultury. Dzieci z młodsze grupy „Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiły „Pokłon dzieci u żłóbka”. Starsza grupa „Teatrzyku Niewielkiego” zajęła w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych w RDK-u II miejsce za spektakl „Kolędnicy po morawsku”, który miał być zaprezentowany, ale niestety nie wszystkie osoby były obecne i „Teatrzyk Niewielki” przedstawił wersję „Kolędników po morawsku”, z którą dzieci wędrowały po domach.

Weronika Socha ze Studia Piosenki Artystycznej ATLANTYDA z RCK-u zaśpiewała trzy kolędy z akompaniamentem gitary i skrzypiec. W programie nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z publicznością z akompaniamentem gitary Ireny Hlubek i Weroniki Sochy na skrzypcach. Klasa II recytowała wiersze z okazji Dnia Babci i Dziadka pod kierunkiem Ireny Hlubek. Najbardziej jednak oczekiwanym punktem programu okazał się konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu, w którym zmierzyło się 9 uczestników. W konkursie uczestników wspomagali członkowie rodzin. Pytania przygotowane były przez katechetkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie- Irenę Hlubek. Po długich zmaganiach uczestników konkursu miejsca przedstawiały się następująco:

I miejsce przyznano: Amelka Holubek i Melania Gliśnik, Marysia Socha z Bieńkowic, Wiktoria Ploch i Daria Hnida;

II miejsce zajęły ex aequo: Marcelina Hanka i i Weronika Socha z Bieńkowic;
III miejsce zajęli: Natalka Zaremba i Helenka Socha z Bieńkowic( najmłodsza uczestniczka z przedszkola).

Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką wiedzą o Bożym Narodzeniu i zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.
Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom „teatrzyku Niewielkiego”.

Napisała: Irena Hlubek