W poniedziałek 28.01.2019r. sześcioro dzieci z klasy drugiej: Amelia Holubek, Melania Gliśnik, Natalia Zaremba, Filip Reisky, Daniel Smarsły i Marcel Matkowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie należące do grupy młodszej ,,Teatrzyku Niewielkiego” zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy i piosenek pod kierunkiem nauczycielek: Róży Buchcik i wychowawczyni - Ireny Hlubek z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz zaśpiewały przy akompaniamencie gitary kilka kolęd wraz z pensjonariuszami. Niektóre spośród dzieci już drugi raz gościły w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Krzanowicach. Zadowolone dzieci wróciły szczęśliwe do szkoły. Sprawiły dużo radości starszym pensjonariuszom, a pensjonariusze na pewno byli zadowoleni z kontaktu z dziećmi i miłej niespodzianki.

Po południu starsza grupa „Teatrzyku Niewielkiego” w składzie: Miriam Dudacy, Kamil Szyszka, Wiktoria Ploch, Wiktoria Durczok, Agnieszka Wydra z klasy piątej oraz Marcelina Hanka z klasy czwartej wraz z instruktorką pojechała do Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej. „Teatrzyk Niewielki” gościł już tam po raz trzeci. Dzieci z ZSP w Borucinie z tej okazji zrobiły zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka, a „Teatrzyk Niewielki” przy okazji zawiózł słodycze i przedstawił swój nagrodzony II miejscem na Powiatowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych w Raciborzu spektakl „Kolędnicy po morawsku”, a potem wspólnie zaśpiewały kolędy przy akompaniamencie gitary. Następnie razem z dziećmi z Domu Dziecka zagrały kilka zabaw z chustą z KLANZY. Następnie każdy przedstawił się i krótko powiedział o swoich zainteresowaniach. Potem był poczęstunek. W miłej atmosferze spędziliśmy to poniedziałkowe popołudnie.

Napisała: Irena Hlubek