W dniach 9-10.05.2019r. młodsza grupa teatralna „Teatrzyku Niewielkiego”, czyli uczniowie z klasy drugiej wystąpili na XXV Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach. Pierwszego dnia były prezentacje dziesięciu zespołów teatralnych z województwa śląskiego i opolskiego. Wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Były dwa zespoły z Jaworzna, Pawłowic, Wodzisławia, Czerwionki-Leszczyn, Rybnika-Boguszowic, z Głogówka, Chorzowa, Kędzierzyna-Koźla i nasz zespół „Teatrzyk Niewielki”.

Pierwszego dnia odbyły się prezentacje, rozmowy z jurorami, a drugiego dnia blok warsztatowy z jurorami profesor Anną Kramarczyk z PWST we Wrocławiu, doktorem Przemysławem Wasilkowskim z Łódzkiej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi oraz instruktorem- Adamem Radoszem oraz ogłoszenie werdyktu jury. „Teatrzyk Niewielki” zajął II miejsce za spektakl- adaptację baśni „Nieustraszony strach na wróble” Grzegorza Majchrowskiego i Marii Giemzy.

Irena Hlubek