20190529 170916W środę 29.05.2019 r. o godzinie 16.30 przy licznie zgromadzonej publiczności w Domu Kultury w Borucinie odbyły się występy dzieci z okazji Dnia Matki. Nie zabrakło zaproszonych Mam na tej imprezie. Dzieci z ,,Teatrzyków Niewielkich” przedstawiły dwa spektakle w reżyserii Ireny Hlubek – grupa starsza ,,Królestwo Śpiochów”- autorstwa Marty Guśniowskiej oraz grupa młodsza „Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiła adaptację „Nieustraszonego stracha na wróble” autorstwa Grzegorza Majchrowskiego i Marii Giemzy. Spektakl ten w Czerwionce -Leszczynach na tegorocznym międzywojewódzkim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym zajął 2 miejsce.

W programie klasa I i II zaśpiewały Mamom piosenkę, której nauczyły dzieci Panie: Irena Hlubek i Joanna Wójcik. Były wiersze dla Mam recytowane przez całą klasę drugą, ale też laureatkę dwóch konkursów – Amelia Holubek zaprezentowała dwa wiersze: „Jak tu ciemno”- Danuty Wawiłow oraz „Bajkę o nieposłusznym osiołku” Agnieszki Kmity.
Panie Agata Szebel i Joanna Wójcik przedstawiły ciekawe układy taneczne z zespołem „TIK-TAK”. Pani Agata Szebel układ z tkaninami białymi i czerwonymi, których kulminacją były dwie polskie flagi, zaś pani Joanna Wójcik przygotowała krakowiaka. Oba układy prezentowane były na Jubileuszu 120-lecia Szkoły Podstawowej w Borucinie.
Dodatkową atrakcją programu było losowanie prezencików dla mam albo dla dzieci z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
Podczas programu podziękowania za szycie elementów dekoracji, wykonanie rekwizytów teatralnych czy wyjazdy na przeglądy teatralne w charakterze opiekuna, wyjazd do Czerwionki po odbiór nagród otrzymały zaangażowane mamy dzieci z „Teatrzyku Niewielkiego”. ,,Teatrzyk Niewielki” wraz z instruktorką pragną podziękować wszystkim naszym oddanym Darczyńcom bez pomocy, których nie bylibyśmy w stanie wyjeżdżać na wojewódzkie przeglądy teatralne. Dziękujemy za wsparcie finansowe mieszkańcom Borucina i Krzanowic podczas występów kolędniczych.

Napisała: Irena Hlubek