IMG 20190609 194623 kopiaKlasa III z ZSP w Borucinie przebywała w dniach 28.05-10.06.2016 na ,,Zielonej szkole” w malowniczej Łebie. Dzieci przeżyły tam wspaniałą przygodę. Dni zapełniały im pobyty nad morzem, wycieczki piesze , autokarowe, bajkową kolejką oraz meleksami. Uczniowie zwiedzili między innymi Sarbsko z Ocean- parkiem, okolice Łeby, Rąbki. Pogoda dopisała więc mogli do woli korzystać z pobytu na plaży, z zabaw nad morzem, spacerów po lesie i mieście. Podziwiali panoramę okolicy z latarni morskiej Stilo. Niesamowite wrażenie zrobiła na nich wycieczka na ruchome wydmy. Zwiedzili też wyrzutnię rakiet z okresu II wojny światowej. Świetnie bawili się w Parku Dinozaurów w Łebie, w Labiryncie, na wystawie klocków lego.

Przygotowano dla nich również wiele atrakcji w ośrodku. Były animacje z ,,Piratkami” oraz ,,Indiankami”, spotkanie szantowe, dyskoteki. Poznali pracę rybaków w miejscowych portach, nauczyli się mówić kilka słów po kaszubsku. Pływali również statkiem po morzu oraz po jeziorze Łebsko. Czas szybko minął i po dwutygodniowym pobycie trzeba było niestety wracać do domu.