DSC062742 września 2019r uczniowie, rodzice i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny od udziału w uroczystej mszy szkolnej. Po mszy wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, aby definitywnie pożegnać wakacje. Pani Dyrektor Mariola Kandziora w swoim przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny przywitała wszystkich uczniów, rodziców kl. I, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i życzyła im wszystkiego najlepszego, samych sukcesów w nauce i w pracy. Inauguracja nowego roku szkolnego to najważniejszy dzień dla pierwszoklasistów. W tym roku naukę w klasie I rozpocznie 12 uczniów. Uczniowie ci w obecności wszystkich zebranych złożyli po raz pierwszy na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, w którym obiecali być wspaniałymi uczniami i wychowankami. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów ZSP w Borucinie.

Na zakończenie z rąk p. Dyrektor i swojej nowej wychowawczyni p. Renaty Musioł każdy otrzymał ,,tytę” z niespodzianką przygotowaną przez rodziców oraz dyplomik pasowania na ucznia. Każdy ,,pierwszak”oraz nowi uczniowie szkoły tradycyjnie też zadzwonili ręcznym dzwonkiem, oznajmiając wszystkim, że naukę czas zacząć!

Renata Musioł