1024_IMGP1135.jpgKiermasze świąteczne na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez ZSP w Borucinie. Są one wydarzeniem, na które wielu z nas czeka z niecierpliwością, i tak też było w tym roku. W marcowe popołudnie odbył się kiermasz wielkanocny podczas którego spędziliśmy czas przy kawie i przepysznych domowych wypiekach umilany występami naszych uczniów.

Podczas kiermaszu odwiedzający naszą szkołę mieli okazję nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne z ceramiki i materiałów naturalnych. Wśród nich były: gęsi i zające ze sklejki, drzewka w glinianych wazonach, wianki wielkanocne, stroiki wykonane z materiałów naturalnych oraz kompozycje na talerzach wykonane z ceramicznych jaj i innych dodatków, zające z siana, ozdobne miotły brzozowe, ręcznie wykonane kartki świąteczne, ozdobne koszyczki, kolorowe ozdoby okienne oraz do doniczek, biżuteria z ceramiki i kamieni naturalnych, ręcznie lepione figury dam z gliny, ceramiczne koguty, baranki, kaczuszki, gąski, zające oraz wiele, wiele innych.

Dla dzieci atrakcją były oczywiście poszukiwania ukrytych srebrnych jajek oraz paczuszki ze słodyczami. Jednak największym zainteresowaniem, zwłaszcza maluchów cieszyło się pudełko, w którym ukryły się żywe kurczęta. Dzieciaki mogły się przyjrzeć kurczakom a także delikatnie je pogłaskać. Nikomu nie stała się krzywda, a kurczaki zostały przygarnięte przez dobrych ludzi.

Spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt wielkanocnych życzą: dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie ZSP w Borucinie.

{joomplu:5157 detail }

{joomplu:5165 detail }

{joomplu:5175 detail }

{joomplu:5187 detail}