1024_IMGP2856.jpgDnia 4 maja w ZSP Borucinie odbyło się Święto Szkoły, którego patronem jest Janusz Korczak.

Święto to zostało połączone z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani z doczepionymi do ubrań własnoręcznie wykonanymi kotylionami w biało-czerwonym kolorze. Przed uroczystą akademią uczniowie kl. IV- VI spotkali się na prelekcji prowadzonej przez panią Sabinę Frost kierowniczkę biblioteki pedagogicznej w Raciborzu, która opowiadała o życiu i twórczości Janusza Korczaka.

Uczniowie kl. II i III w tym czasierozwiązywali karty pracy dotyczące życia naszego patrona. W pierwszej części akademii uczniowie wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów kl. II, III, zespołu wokalnego przygotowanych przez p. Renatę Musioł i p. Różę Buchcik. Montaż składał się z wierszy , piosenek przeplatanych życiorysem Janusza Korczaka. Występ ten dopełniła wzruszająca pantomima ,,Stary Doktor- Janusz Korczak’’ w wykonaniu członków kółka teatralnego prowadzonego przez p. Irenę Hlubek. W czasie przerwy wszyscy otrzymali folder o patronie , który przygotowali p. Anna Kołodziejska, p. Paweł Kuczera oraz p. Tomasz Kandziora. Był też słodki poczęstunek.

Rozstrzygnięto także Szkolny konkurs wiedzy o Januszu Korczaku:

w kategorii klas młodszych:

I miejsce – Natalia Koza kl. III

II miejsce – Magdalena Gorzalnik kl. II

III miejsce – Sandra Burzywoda kl. III

w kategorii klas starszych:

I miejsce Sandra Gajda kl. IV

II miejsce- Natalia Bubon kl. V

III miejsce- Anna Polak kl. V

III miejsce - Daniel Waniczek kl. VI

 

W drugiej części odbył się apel poświęcony Konstytucji 3 Maja.

Z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Program poetycko-muzyczny przygotowali uczniowie klasy IV, którzy przedstawili najważniejsze informacje dotyczące tej ustawy. Dziewczynki recytowały patriotyczne wiersze, a zespół wokalny zaśpiewał : Witaj trzeci maj, Jak długo w sercach naszych...

 

„Rozpłynęła się już pieśń radosna

głośnym echem po ojczystym kraju,

- Witaj , witaj Majowa Rocznico,

pamiętny Trzeci Maju”.

 

Po akademii p. Jerzy Halfar zaprosił wszystkich na boisko szkolne , gdzie odbył się marszobieg korczakowski. Uczniowie prócz sprawności fizycznej, musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości patrona naszej szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, gdzie startowali jako reprezentacje klasowe. Wśród klas młodszych, jako pierwsza zadanie ukończyła klasa II, która pokonała odpowiednio klasę I i III. W kategorii klas IV-VI najlepsza okazała się klasa V, która wyprzedziła klasę VI i IV. Dla wszystkich była to miła zabawa, co było najważniejsze.

 

{joomplu:5528 detail }