P102094610 kwietnia 2013r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Borucinie odbył się Gminny konkurs recytatorski. W tym roku obchodzimy pamięć wielkiego polskiego poety Juliana Tuwima, w związku z tym uczniowie recytowali Jego wiersze. Każdą szkołę reprezentowali recytatorzy wyłonieni w ramach szkolnych konkursów recytatorskich z kl.I –III. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem swoich wychowawców.

Jury w składzie p.Teresy Adamskiej, p. Violetty Cieśli i p. Jolanty Sobocie bardzo wysoko oceniło poziom przygotowania uczniów, w szczególności doceniło dobór repertuaru i interpretacje wierszy recytowanych przez uczniów kl.I. Spośród osiemnastu uczestników wyłoniono w poszczególnych klasach następujące miejsca: I miejsce w kl.I – Wiktoria Szabel, II miejsce – Karolina Strachota i Łukasz Nowak, III miejsce – Oliwia Stroka. W kl. II – I miejsce – Ines Hofrichter, II miejsce- Aleksander Urbanie i Martyna Rudek, III miejsce – Szymon Filip. W kl.III – I miejsce zdobyła Alicja Trzeciak, II miejsce – Martyna Jakubit i Patryk Kaszny, III miejsce- Katarzyna Kulig i Weronika Zgrzendek. Wyróżnienie specjalne otrzymała Wiktoria Szabel za wyjątkową recytacje wiersza pt: Lokomotywa. Wyróżnienia przyznano także pozostałym uczestnikom: Vanesie Slotosch, Wiktorii Deeg, Ewie Lodzik i Magdalenie Gorzalnik. Uczniowie otrzymali dyplomy, książki i pamiątkowe słoniki. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

Jolanta Pytlik

{joomplu:9234 detail }