la17 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbył się XVIII konkurs „skok wzwyż przy muzyce”.

Brali w nim udział również i nasi uczniowie, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. 6-cio osobowa kadra wraz z nauczycielem wychowania fizycznego – Jerzym Halfarem – kolejny raz reprezentowała naszą szkołę na zawodach powiatowych, zdobywając w sumie 5 medali.

Już tradycyjnie można powiedzieć nie zawiodła Agnieszka Sichma, która nie dała rywalom najmniejszych szans, skacząc 135cm, bijąc tym samym rekord tych zawodów, za co została nagrodzona przez Starostwo, gdyż jej wynik uznano za najbardziej wartościowy wśród wszystkich skaczących dziewczyn. Warto dodać, iż Agnieszka miesiąc wcześniej skoczyło 140cm, jednak tym razem sztuka ta się nie powiodła.

W kategorii klas VI pierwsze miejsce zdobyła Dominika Stawarz, która również pokonała wysokość 135cm. Dla Dominiki ten wynik to wyrównanie życiówki i kolejny medal w jakże bogatej kolekcji.

Srebrny medal z wynikiem 135cm w kategorii klas VI zdobył Adam Jachim, który skoczył tyle samo co zawodnik z pierwszego miejsca, lecz o końcowej klasyfikacji zdecydowała próba na wysokości 135cm, gdzie skoczył w drugiej próbie, a rywal w pierwszej.

Brązowy medal zdobyła Paulina Hanka w klasach VI z wynikiem 120cm oraz Adam Kaszny w kategorii klas IV-V, który również pokonał tę wysokość.

W zawodach brał udział również Wojtek Jachim, który z wynikiem 115cm, został sklasyfikowany na 5 miejscu.

Halfar Jerzy

{joomplu:9264 detail }