W tym pięknym jesiennym miesiącu dobroci dla zwierząt – październiku, nasza szkoła zorganizowała zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Raciborzu. W obecnych czasach człowiek na co dzień jest bardzo zajęty, ma wiele spraw na głowie. W tym natłoku wszystkich problemów zapomina, że są na świecie potrzebujący.Bardzo chcielibyśmy żeby młodzi ludzie uczyli się odpowiedzialności, by los innych nie był im obojętny. By uczniowie wyrabiali w sobie wrażliwość i empatię. Dzieci powinny wiedzieć, że wokół nas są istoty pokrzywdzone przez los, które także potrzebują zainteresowania, a z różnych przyczyn trafiły do schronisk. Jedne straciły opiekunów, inne zostały odrzucone i wywiezione, są też takie, które były maltretowane i musiały zostać umieszczone w obcym miejscu.

W naszych domach czteronogi mają zapewnione wszystko czego potrzebują. Jedzenie, picie, opiekę, miłość, zainteresowanie, zabawę. Musimy też pamiętać o tym, że gdzieś tam są zwierzęta, które czekają na nasz dobry gest.
Akcja pomocy niechcianym zwierzętom to bardzo dobra okazja do ukazania uczniom jak ważne jest ich zaangażowanie. Dzieci mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś od nich zależy.

W tym roku pobiliśmy rekord. W sumie zebraliśmy: 59 kg 330 gr.
Ponadto zebrano 5 dużych koców, 3 dywaniki, 1 miskę, 2 szt. szelek dla pieska, kaftanik, szczotkę oraz obcinarkę do paznokci dla zwierząt.

Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy Raciborskiemu Schronisku mieszczącemu się przy ul. Komunalnej 9.

Organizatorki akcji p. Kasia Krajs i p. Agata Szebel bardzo dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie tej akcji, za pokazanie, że nie jest Wam obojętny los obcych, bezdomnych zwierząt.

Katarzyna Krajs