DSCN0735W na początku listopada w naszej szkole uczniowie klas młodszych i starszych przybliżyli żywoty niektórych Świętych. Najpierw jednak zanim ta wystawa powstała, uczniowie odrobili zadanie domowe dla chętnych. Na wystawie nie zabrakło Najświętszej Maryi Panny, św. Jana Ewangelisty, św. Jana Chrzciciela i innych wielu świętych Janów, św. Barbary, św. Filipa, św. Bartłomieja, św. Roberta Bellarmina, św. Melanii, św. Marceliny, św. Doroty, św. Weroniki, Wiktorii, Św. Natalii, św. Amelii, św. Jana Pawła II, św. Brygidy i św. Darii innych świętych.

Wystawa ta była okazją do zwiedzania jej, manifestacji swojej wiary, poznawania żywotów świętych, ale i próby naśladowania ich cech, dawania świadectwa chrześcijaństwu oraz poczucia przynależności do ponad dwutysięcznej tradycji chrześcijaństwa.

Napisała: Irena Hlubek