IMG 20171120 WA0029„Dzisiaj wielka jest rocznica…”

Dnia 20.11.2017r. odbył się uroczysty apel historyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program muzyczno- poetycki przedstawili uczniowie z klas starszych. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Ines, Martyna i Julia wprowadziły w tematykę związaną z odzyskaniem niepodległości i walką polskich patriotów.

Uczniowie klas II-VII zaprezentowali mnóstwo znanych pieśni patriotycznych, np.: Nie rzucim ziemi, Legiony, Przybyli ułani, Rozkwitały pąki białych róż, Nie noszą lampasów, Raduje się serce, a także zaśpiewały nasze solistki : Ines Hofrichter i Martyna Uliczka w pieśniach: W listopadzie, Tu wszędzie jest moja ojczyzna.
Wszyscy musimy pamiętać o tych , którzy walczyli o naszą ojczyznę i poświęcili dla niej życie. Niech młodzi ludzie uczą się patriotyzmu i szacunku.

„Jestem dumna,
że się w Polsce urodziłam.
Tu się naszych pięknych
Wierszy nauczyłam.
Naszej szczerej staropolskiej
gościnności, wrażliwości, uczciwości i godności”.