17.11.2017 r. w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkonym w Borucinie po raz pierwszy odbył się Światowy Dzień Języków Obcych, podczas którego nasi uczniowie, ich rodzice, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Borucina mogli się zapoznać z kulturą i językiem wybranych krajów świata. Impreza była rozwinięciem podobnej uroczystości, Europejskiego Dnia Języków Obcych, który co roku był obchodzony w naszej szkole. Nasi uczniowie zaprezentowali na niej siedem krajów z różnych zakątków świata. Klasa I przedstawiła zebranym Izrael – nie zabrakło żydowskich tańców, ciekawostek z wizyty niektórych naszych uczniów i nauczycieli w Ziemi Świętej. Klasa II zaprezentowała Nową Zelandię.

Jest to mały, ale jakże ciekawy kraj, w którym (uwaga!) można płacić bilonem, na którym wybite są Pokemony! III klasa prezentowała Argentynę. Nie mogło zabraknąć oczywiście wzmianki o jednej z ciekawszych scen w historii piłki nożnej, o „złotej” ręce Diego Maradony. Kolejnym krajem, który mieliśmy okazję poznać był Egipt (klasa IV). Jakież było zdziwienie uczniów, gdy w sarkofagu ujrzeli mumię, a na nią posążki egipskich bogów podziemia. Klasa V zabrała nas w głąb Ameryki Północnej – w mroźne odstępy Kanady i wyjaśniła nam zasady produkcji syropu klonowego. Klasa VI skierowała nasz wzrok w zupełnie innym kierunku i przez chwilkę mogliśmy się poczuć, jakbyśmy zawitali do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie mogliśmy poznać tajniki parzenia przepysznej herbaty. Jako ostatnia zaprezentowała się klasa VII. Ponownie wróciliśmy na chwilkę do Ameryki Północnej – do Stanów Zjednoczonych. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia Mount Rushmore, zawitać do świata Disneya, zobaczyć trzymetrową instalację Golden Gate, czy zajmującą pięć stołów inscenizacji amerykańskiego Dzikiego Zachodu i pobawienia się elektryczną kolejką, która przewoziła węgiel i drzewo. Oprócz prezentacji wybranych krajów nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i wychowawcami przygotowali przepyszne potrawy, utożsamiane z wybranymi krajami. Można było zajadać się humusem, sushi, amerykańskimi burgerami, naleśnikami z syropem klonowym i wieloma innymi potrawami.
Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze, a samo spotkanie urosło do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej placówki. Gdyby nie wsparcie rodziców i naszych uczniów nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu. W tym miejscu pragniemy wam z całego serca podziękować – jesteście najlepsi na świecie! Trzymajcie tak dalej! Dziękujemy! Ciekawe w jakie miejsca zawitamy w przyszłym roku...