P1110879Zbliża się czas świąt, na które każdy z nas czeka z utęsknieniem. Chociaż jest mnóstwo pracy i wydatków, to lubimy okres świąteczny. Z tej okazji corocznie w naszej szkole organizujemy targi bożonarodzeniowe. W tym roku kiermasz odbył się 3 grudnia. Zaangażowani byli rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Miło było patrzeć na to, co powstaje w pracowni. Szkoła została udekorowana. Na sali gimnastycznej była przygotowana scena . Ustawione były choinki i stoliki dla gości. Zawieszono dekorację świąteczną, kolorowe światełka, co stworzyło odpowiedni klimat.

Na parterze ustawione były stoiska ze świątecznymi ozdobami. Wśród nich znalazły się: renifery, ozdobne kosze i skrzynki, krzesełka, wianki na drzwi, stroiki adwentowe, aniołki ręcznie malowane, ozdobne kule , pingwiny, koniki, koty, misie, aniołki, skrzaty, kartki z życzeniami, stroiki- na talerzach, w szklanych misach, kielichach, ozdoby z filcu, poduszeczki i renifery ręcznie szyte, ozdoby z ceramiki do doniczek.
Pojawiło się wielu gości, a nasze ozdoby budziły podziw i duże zainteresowanie. Można było kupić kołacze, ciasteczka, domowe ciasta, kawę i napoje w kawiarence, a także kiełbaskę z grilla.
Przybyłym gościom, rodzicom i dzieciom czas umilały występy naszych przedszkolaków i uczniów. Program artystyczny poprowadziła p.I.Hlubek. Każda klasa miała swój program, a w nim pojawiły się: wiersze, piosenki w języku polskim, angielskim, niemieckim. Wystąpił zespół taneczny prowadzony przez p.A.Szebel, a najbardziej oczekiwaną chwilą dla uczniów było pojawienie się Mikołaja z prezentami.
Dzieci mogły nacieszyć się obecnością zwierzątek ze sklepu „ZOO MAR” z Raciborza. Gościnnie wystąpiła Alicja Pytlik grając na wiolonczeli.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu kiermaszu świątecznego oraz tym, którzy do nas przyjechali.
Życzymy Wam wesołych, zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, a także Błogosławieństwa Bożego oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018.

Anna Kolbuch