wsz2017W piątek 22 grudnia 2017r.odbyła się Wigilia Szkolna w ZSP w Borucinie. Poprzedzały ją Wigilie klasowe w klasach IV-VI. Młodsi uczniowie klas I-III z wychowawczyniami oglądali film ”Dzieci z Bullerbyn”. Na początku młodsza grupa „Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiła Jasełka, a potem starsza grupa zaprezentowała „Kolędników po morawsku” w reżyserii Ireny Hlubek. Pomiędzy spektaklami Agata Kotala akompaniowała na gitarze kolędy, a nauczyciele, pracownicy i uczniowie wspólnie kolędowali.

Po uroczystym odczytaniu fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa w Betlejem nastąpiło dzielenie się Opłatkiem, składanie sobie życzeń i poczęstunek. Następnie Pani Dyrektor – Mariola Kandziora wręczyła pracownikom, emerytom i uczniom prezenty gwiazdkowe. Życzenia świąteczne złożyła też w imieniu ZNP- Pani Renata Musioł. Prezenty gwiazdkowe dla nauczycieli przygotował Samorząd Uczniowski. Przewodnicząca SU - Ines Hofrichter złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Zespół taneczny „Tik-Tak” pod kierunkiem Agaty Szebel zaprezentowała taniec świąteczny. W dalszej kolejności przedstawiono werdykt szkolnego konkursu kolęd. Konkurs ten jak zwykle cieszył się ogromnym powodzeniem..

W kategorii klas I-III jury w składzie Róża Buchcik i Irena Hlubek przyznały następująco miejsca: I miejsce zajęła Natalia Zemełka z klasy III, a III miejsce Marcelina Hanka, wyróżnienie Melania Gliśnik i Natalia Zaremba z klasy I. W kategorii klas IV-VI - I miejsce zajęła Wiktoria Ploch z klasy IV, II miejsce należało ex aequo do solistek: Martyny Uliczki z klasy VII , Wiktorii Szebel z klasy VI, Emilii Jachim, Jana Szebla , a III miejsce ex aequo zajęły-Laura Walek oraz Anna Uliczka z klasy V. oraz Miriam Dudacy z klasy IV. Poza Wiktorią i Jasiem Szebel przygotowanymi do konkursu przez Agatę Szebel, pozostałe laureatki klas IV-VI przygotowane były również pod kierunkiem Róży Buchcik. Laureaci otrzymali dyplomy i piękne nagrody.

Na koniec przy akompaniamencie gitary rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Napisała: Irena Hlubek