foto2W niedzielne popołudnie 28.01.2018r. odbył się ,,Wieczór kolęd i jasełek” w Domu Kultury w Borucinie., czyli występy artystyczne dzieci z ZSP w Borucinie i „Teatrzyku Niewielkiego” Dzieci z ,,Teatrzyku Niewielkiego” przedstawiły jasełka o pastuszku i rozbójniku, którzy podążali do Betlejem w reżyserii Ireny Hlubek oraz „Kolędników po morawsku”. W programie nie zabrakło wspólnego kolędowania wraz z publicznością z akompaniamentem gitary Ireny Hlubek. Klasa I zaprezentowała swój program z okazji Dnia Babci i Dziadka pod kierunkiem I. Hlubek i Róży Buchcik.

Agnieszka Wydra zaprezentowała układ taneczny, który sama wymyśliła, ale na zajęcia taneczne chodzi do MDK-u w Raciborzu.
Najbardziej jednak oczekiwanym punktem programu okazał się konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu, w którym zmierzyło się 9 uczestników. W konkursie uczestników wspomagali członkowie rodzin. Pytania przygotowane były przez katechetkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie - Irenę Hlubek. Po długich zmaganiach uczestników konkursu miejsca przedstawiały się następująco:
I miejsce przyznano: Agnieszce Wydrze z klasy IV i Denisowi Kocjanowi z klasy z klasy III.
II miejsce zajęły ex aequo: Amelka Holubek i Natalka Zaremba z klasy I; III miejsce zajęli: Marcelina Hanka z klasy III i Mateusz Kępiński z z Raciborza.
Wyróżnienia otrzymali: Melania Gliśnik, Filip Reisky i Daniel Smarsły z klasy I. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką wiedzą o Bożym Narodzeniu i zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

Napisała: Irena Hlubek