DSC06007Kiermasz wielkanocny jest naszą tradycją i w niedzielę 11.03.2018 r. odbył się w naszej szkole. Mogliśmy spędzić niedzielne popołudnie przy kawie i domowych wypiekach, a także smacznych kiełbaskach z grilla. Uroczystość szkolną uświetnił program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i naszych uczniów, który poprowadziła p. I. Hlubek, we współpracy z p. R. Buchcik, a także z pozostałymi nauczycielami kl.1-7.


Dzieci zaprezentowały się na scenie przed przybyłymi gośćmi, śpiewając piosenki, recytując wierszyki oraz prezentując ciekawe układy taneczne, które przygotował zespół Tik-Tak, pod kierunkiem p. A. Szebel. Uczniowie wytrwale szukali ukrytych złotych jajek na terenie szkoły. Zawitała do nas pani Wiosna, przynosząc słodkie upominki dla naszych pociech. Zagościły u nas małe zwierzątka ze sklepu ZOO MAR z Raciborza.
W trakcie kiermaszu można było zakupić wiosenne i świąteczne dekoracje: kolorowe wianki, duże i małe ceramiczne jajka , kurki , gąski, zajączki, koguciki, ceramiczne i szklane wazony na stół z jajeczkami, z ozdobnymi wstążkami, białymi tulipanami, kurkami, kogucikami, koszyczki z zajączkami, zające z siana małe i duże, kompozycje wiosenne w skrzynkach, wiaderkach, w koszykach wiklinowych. Było wiele ozdób do doniczek, do zawieszenia w oknach, na ścianach czy drzwiach, koguty, kurczaki, gąski, zajączki, baranki, kaczki, ptaszki, kwiaty ręcznie malowane. Wianki osadzone w granicie, a także kartki świąteczne.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie w organizacji kiermaszu, a w szczególności:
p. Marii Hajduczek, p. Piotrowi Buchcik, p. Sylwii Sliwka, p. Annie Sliwka,
p. Monice Kuc, p. Sabinie Gliśnik, p. Katarzynie Ciemienga, p. Halinie Walach, p. Helenie Wypór, p. Arturowi Kuc, p.Piotrowi Nowakowi,
p. Stanisławowi Kuc, p. Waldemarowi Handzlik, p. Markowi Taratuta,
p. Małgorzacie Matkowski, p. Weronice Ploch, p. Marii Wydra.

Życzymy miłych, spokojnych, zdrowych świąt oraz pogody ducha.