20180319 084729Święty Patryk jest patronem Irlandii, a najważniejszą tradycją obchodów tego dnia 17 marca jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę, przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Głównym symbolem tego święta jest shamrock (koniczyna), która jest także jednym z symboli, związanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę, aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat Trójcy Świętej.

W naszej szkole przygotowywaliśmy się do świętowania tego dnia już wcześniej na kołku z języka angielskiego, na którym dzieci zapoznały się z historią tego święta oraz wykonali cudowną gazetkę. Nadszedł ten wyczekiwany dzień: 19 marzec. Każda klasa otrzymała od specjalnego wysłannika Świętego Patryka ciasteczka w kształcie koniczynek. Oczywiście Święty Patryk nie zapomniał również o naszych nauczycielach, którzy dostali słodkie, zielone babeczki. Uczniowie w tym dniu spisali się na medal, założyli ubrania i dodatki w narodowym kolorze Irlandii. Na korytarzu naszej szkoły zostały ukryte koniczynki oraz pięć woreczków ze złotymi monetami ,za które była nagroda specjalna. Zadaniem uczniów było odnalezienie koniczynek oraz monet na przerwie. Na zajęciach języka angielskiego czekały na uczniów pytania, zagadki , gry w których uczniowie chętnie brali udział.
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole był dla wszystkich wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie. Nauka języka angielskiego to nie tylko nauka samego języka, to także poznawanie geografii, kultury i realiów krajów anglojęzycznych.