20180321 102424Z nieco niską temperaturą, ale na pewno z uśmiechem na twarzy uczniowie wraz z nauczycielami powitali wiosnę kalendarzową 2018. Wiosna to piękna pora roku. Wszyscy oczekują jej zawsze z wielkim utęsknieniem. Mimo, iż ta astronomiczna rozpoczęła się 20 marca, ta kalendarzowa zawitała do nas 21 marca. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie spędzili dzień bardzo wyjątkowo. Ubrani w kolorowe, wiosenne stroje, z uśmiechem na twarzy wyruszyli na na wycieczkę do „Zagrody Na Pograniczu” prowadzonej przez Państwa Marczinskich. Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci mogły zobaczyć kozy odmiany anglonubijskiej, mogły również porozmawiać o prowadzeniu gospodarstwa, o wymaganiach jakie należy spełnić w hodowli tych zwierząt.

Podziwiali maleńkie koźlęta, oraz dorosłe osobniki, ich różnorodne ubarwienie oraz charakterystyczne długie zwisające uszy. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy. Właścicielka opowiedziała o produkcji koziego sera. O jego zaletach zdrowotnych. Nikt nie przypuszczał ile wysiłku, ciężkiej pracy należy włożyć by uzyskać przepyszne mleko czy ser. Po powrocie do szkoły uczniowie uczestniczyli w apelu poświęconym przyrodniczym walorom wiosny. Dzieci udzielały odpowiedzi na różne przyrodnicze zagadki. Został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą marzannę i gaik. W rywalizacji kl. IV-VII pierwsze miejsce zajęła klasa VI, jednak za wkład i udział pozostali uczniowie również zostali docenieni i otrzymali mały upominek. W klasach I-III wszystkie gaiki były przepiękne, więc wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Nie było przegranych. Po apelu wszyscy zabrali swoje marzanny i gaiki i wyruszyli na ulice Borucina. W kolorowych strojach, z głośną muzyką i uśmiechem na twarzy pożegnali zimę i rozpoczęli nową porę roku - odradzającą do życia przyrodę – wiosnę.

Katarzyna Krajs