WhatsApp Image 2018 03 27 at 21.46.5327 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W ZSP w Borucinie tym razem dzieci przedszkolne wraz z klasami pierwszą i drugą uczciły ten dzień. 27 marca w klasie pierwszej odbyła się pierwsza część obchodów. Starszaki odegrały ciekawą scenkę o wiośnie pod kierunkiem Moniki Grzesiczek, zaś dzieci z klasy pierwszej w przeważającej części należące do „Teatrzyku Niewielkiego” odegrały dwie przez nie przygotowane scenki przygotowane pod kierunkiem Ireny Hlubek. Po występach dzieci zapoznały się ze słownictwem teatralnym np. maska, rodzaje lalek, reżyser i aktor, kurtyna, kulisy, scena.

Drugiego dnia 28 marca przedszkolaki zaprosiły dzieci z klasy pierwszej do przedszkola, gdzie dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami masek i lalką teatralną - marionetką, którą przyniosła Melania Gliśnik-uczennica klasy pierwszej. Poznały sposób gry marionetką, ożywianie jej za pomocą krzyżaka, do której zaczepione są sznurki marionetki.