WhatsApp Image 2018 05 18 at 21.06.48„Teatrzyk Niewielki” 17.05.2018r. uczestniczył w XXIV Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach oraz w warsztatach z dykcji i improwizacji z aktorami. W Festiwalu tym, który miał tym razem rangę międzynarodowego uczestniczył zespół teatralny „Teremok z Odessy z Ukrainy. Dzieci z „Teatrzyku Niewielkiego” nawiązały kontakty z dziećmi z Odessy. Niestety nie zdążyliśmy zobaczyć ich spektaklu, ale dzięki rozmowom dzieci z Odessy pokazały nam fragmenty spektaklu, zaśpiewały piosenki.

Reżyser teatru - Pani Walentina również opowiadała o spektaklu, a dzieciom tłumaczyła-instruktorka „Teatrzyku Niewielkiego” - Irena Hlubek. Z dziećmi z „Teatrzyku Niewielkiego” do Czerwionki pojechały poza instruktorką, Maria Rzeźnicka, Dorota Wódka i Małgorzata Matkowska. Następnego dnia, w którym trwały dalsze prezentacje teatralne w Czerwionce, po południu na werdykt jury pojechały: Pani Dorota Wódka wraz ze swoją córką Victorią Wódką i Instruktorką „Teatrzyku Niewielkiego”. „Teatrzyk Niewielki” w składzie: uczniowie klasy IV: Jaś Szebel, Wiktoria Ploch, Miriam Dudacy, Daria Hnida, Wiktoria Durczok, Emilia Jachim, Agnieszka Wydra, Victoria Wódka i Bartek Kuc zaprezentowali spektakl teatralny „Od bajki do bajki” - autorstwa i w reżyserii I. Hlubek „Teatrzyk Niewielki” otrzymał wyróżnienie za ciekawe połączenie różnych motywów bajkowych.

Napisała: Irena Hlubek