WhatsApp Image 2018 05 23 at 21.40.351W środę 23.05.2018r. klasy I i II wraz z wychowawczyniami Ireną Hlubek i Renatą Musioł do Krasiejowa oraz Panią Sylwią Reisky (mamą Filipa z klasy pierwszej) udały się autokarem na wycieczkę do Krasiejowa, w którym jest tzw. Dinopark, Park Rozrywki, ale przede wszystkim trwają wykopaliska paleontologiczne. Do Krasiejowa na wycieczkę dojechała tez własnym samochodem mama Amelki z klasy pierwszej - Pani Justyna Holubek z młodszym synem oraz Pani Irena Cieśla.
Dzieci rozpoczęły zwiedzanie Krasiejowa od wjazdu do tunelu czasu, w którym zapoznały się z historią Ziemi. Po rozległych połaciach ziemi, na których stały z kamienia monumentalne dinozaury naturalnej wielkości oprowadzała nas przewodniczka ciekawie opowiadając o poszczególnych gatunkach wielkich gadów.

Uczniowie weszli do pawilonu Uniwersytetu Opolskiego, w którym mogli dotknąć kawałek kręgu szyjnego gada sprzed 200 milionów lat. Uczniowie zobaczyli w specjalnych okularach też film 5D na ruchomej platformie przedstawiający zwierzęta wodne, a nawet wielkiego rekina.
Na wycieczce nie zabrakło rekreacyjnych momentów: zabaw na placu zabaw, posiłku lub zakupu lodów i zakupu pamiątek. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu.

Napisała: Irena Hlubek