W środę 13 czerwca 2018r. uczniowie klasy pierwszej wystąpili z ciekawym programem artystycznym w z ZSP w Borucinie dla Pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Krzanowicach. W programie swoim zaśpiewali polskie, niemieckie, włoskie i morawskie piosenki przygotowane przez nauczycieli. Nie zabrakło tez wierszyków dla pensjonariuszy i piosenek z gestami. W programie były tez piosenki religijne i wierszyk z religii. Laureatki I miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Borucinie: Amelka Holubek i Melania Gliśnik zaprezentowały wiersze „Spóźniony słowik” J. Tuwima i „Pierwiosnek” W. Broniewskiego.

Niestety nie wszystkie dzieci mogły pojechać, bo kilka było chorych. Pensjonariuszom na obu piętrach prezentowany był program i bardzo przypadł do gustu, a dzieci zadowolone z dobrego uczynku, wróciły do szkoły na lekcje.

Napisała: Irena Hlubek