Dzień pluszowego misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszowe misie, z którymi spędziły cały dzień. W czasie zajęć w przedszkolu dzieci dowiedziały się  wielu ciekawostek o pierwszym pluszowym misiu i poznały proces produkcji paluszków. Wykazały się też dużą wiedzą na temat misiów z różnych bajek czy kreskówek.

Nasze przedszkolaki miały też specjalne zdanie związane z projektem „Mały Miś w świecie  wielkiej literatury” właśnie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Polegało ono na wykonaniu „Misiowego regulaminu małego czytelnika” oraz  „Kodeksu dobrych praktyk czytelniczych”. Dzieci z zaangażowaniem zabrały się do pracy. Efektami, w postaci regulaminu i kodeksu, pochwaliły się pani Joli z biblioteki w Borucinie. Pani Jola odwiedziła nasze przedszkole, żeby uczcić Dzień Pluszowego Misia czytając bajkę oczywiście … o misiu. „Misiowy regulamin” zostanie wykorzystany przez panią Jolę podczas czytelniczych spotkań w zaprzyjaźnionych przedszkolach. Pomysł ten bardzo się spodobał naszym zmisiowanym  przyjaciołom książek.

Monika Grzesiczek