Uczniowie ZSP w Borucinie świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Co roku nasza szkoła bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji jak również przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. W naszej szkole pedagodzy szkolni przeprowadzili zajęcia, dla klas starszych pani Dajana Klimaszka oraz dla klas młodszych pani Jolanta Pytlik. Uczniowie na zajęcia ubrali się na niebiesko- jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane.

Koordynatorem akcji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF w ZSP w Borucinie był pedagog szkolny – Pani Dajana Klimaszka.