A-

A+

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Janusza Korczaka
w Borucinie

London Week w naszej szkole!

W dniach 15 – 19 maja w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny DIDACTO EDUCATION POLSKA zatytułowany „London Week”. Na górnym korytarzu pojawiła się wystawa „Londyn jakiego nie znacie”. Uczniowie zaznajamiali się z najciekawszymi faktami o Londynie oraz poznawali najciekawsze miejsca związane z jego historią. Dodatkową atrakcją były ciekawostki z kodami QR do zeskanowania i zobaczenia ciekawych londyńskich miejsc oraz usłyszenia londyńskich dźwięków. Główną gazetkę przyozdobiły prace uczniów klasy IV: Marty Walach, Szymona Ciemiengi, Nadii Polak, Natalii Nowak oraz Magdaleny Hanki. W ubiegłym tygodniu każdy dzień tygodnia był wyjątkowy. Uczniowie codziennie mieli możliwość zasmakowania smakołyków związanych z Wielką Brytanią oraz poznać ich historię.

Monday – rozpoczęcie London Week oraz ogłoszenie szkolnego konkursu plastyczno – językowego dla klas I-III pt. „Portret Króla Karola III”. Nie zabrakło w poniedziałkowy poranek słodkiej niespodzianki. Poniedziałek zamienił nam się w „Jelly Day” – uczniowie mieli możliwość skosztowania galaretki w kolorach flagi Wielkiej Brytanii.

Tuesday – Apple Pie Day – słynne ciasto z jabłkami powstało w Wielkiej Brytanii już w 1381 roku!

Wednesday – Tea time – czas na angielską herbatę!

Thursday – Brownie Day – idealne do popołudniowej herbatki!

Friday – Cupcake Day! Ich historia sięga wiktoriańskiej Anglii!

Londyński tydzień wprowadził do naszej szkoły niesamowitą atmosferę i mnóstwo radości.

W dniu 26.05.2023 odbędzie się quiz wiedzy o Londynie dla klas IV-VIII oraz rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – językowego klas I-III.

Dajana Klimaszka

Katarzyna Pieczka

Kontakt

Zespół Szkolno Przedszkolny
47-470 Borucin ul. Bończyka 13
telefon: 032 4108053
fax: 032 4108053
e-mail: zspborucin@op.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.