Noc w bibliotece

Starszaki na Nocy Bibliotek

W sobotę 5 października straszaki spotkały się w Filii Bibliotecznej w Borucinie aby wziąć udział w

V edycji  ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.  Tegoroczne hasło akcji brzmiało: „Znajdźmy wspólny język”.

Dzieci razem z panią bibliotekarką Jolantą Sobocik oraz wychowawczynią Moniką Grzesiczek zgromadziły się wieczorem w bibliotece. Czas upłynął na obejrzeniu filmu fabularnego pt. „Ptyś i Bill”, którego treść była doskonałą inspiracją do szeregu zabaw i rozmów. Dzieci zastanawiały się jak można porozumieć się ze zwierzętami oraz jak zrozumieć to co chcą nam przekazać. Starszaki były bardzo zaangażowane, z entuzjazmem i bardzo aktywnie spędziły razem kilka wieczornych godzin w bibliotece. Te wspólne chwile, wzajemna komunikacja, uważność na drugą osobę sprawiły, że dzieci znalazły ów „wspólny język” a to sprawiło, że czuły się razem dobrze i komfortowo.

Wszyscy uczestniczy stali się częścią wielkiego wydarzenia- święta bibliotek i czytania.