Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Borucinie

14 października 2019r. tradycyjnie w naszej placówce odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Obchody otwarło wprowadzenie szkolnego sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Zebranych gości przywitała Pani dyrektor Mariola Kandziora. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana zastępcę  burmistrza Jarosława Gałkowskiego, po raz pierwszy nową Panią inspektor ds. oświaty Ewę Witek, Księdza proboszcza Gintera  Rychlikowksiego, Radę Rodziców reprezentantów lokalnego Domu Kultury i DFK, przyjaciół szkoły.

Dzień ten jest również okazją do podziękowania nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w kształtowanie przyszłych pokoleń. Za swoją pracę w poprzednim roku szkolnym Pani dyrektor wyróżniła  nauczycieli. Nagrodę dyrektora otrzymali: p. D. Klimaszka, p. A. Kotala, p. I. Hlubek, p. A. Szebel. p. T. Kandziora. Słowa podziękowań Pani Dyrektor skierowała także do pracowników niepedagogicznych,  dziękując im za zaangażowanie w pracy. Nagrodę dyrektora otrzymali: p. J. Pundyk, p. E. Zaiczek, p. K. Waniczek, p. K. Szyszka, p. I. Antoniuk, p. M. Deberny, p. H. Udała, p. P. Musioł . Szkoła i przedszkole ma dużo przyjaciół, którzy nas we wszystkim wspierają . Order przyjaciela szkoły Rada Pedagogiczna przyznała: p. B. Zacharzowskiemu, p. M. Mikołajczyk, p. M. Kuc, p. D. Wódka, p . S. Gliśnik, p. W. Ploch, p. K. Ciemienga. Pani  dyrektor podziękowała także instytucją działającym na terenie gminy, które wspierają działalność szkoły. Podziękowała organowi prowadzącemu za finansowanie zadań szkoły. Radzie Rodziców za wspieranie w codziennych zmaganiach oraz wsparcie finansowe.

1. I. Hlubek, p. R. Buchcik, p. E. Zaiczek to osoby , które otrzymały nagrodę jubileuszową za wieloletnią pracę, za pracę , którą wykonują z pasją. Dwóch nauczycieli naszej placówki uzyskało stopień nauczyciela dyplomowanego: p. M. Grzesiczek oraz p. J. Halfar. Pani Dyrektor życzyła im dużo sukcesów w pracy zawodowej.

Pan Burmistrz, Rada Rodziców złożyli podziękowania na ręce Pani dyrektor, życząc wszystkim pracownikom sukcesów w pracy zawodowej.

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna uroczystości. Uczniowie z klas 4-6 zaprezentowali, krótką scenkę tematyczną, podczas której zostały wręczone prezenty pracownikom szkoły, nauczycielom i zaproszonym gościom.

W ty miejscu pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, organowi prowadzącemu i nadzorującemu, uczniom najszczersze życzenia z okazji wspólnego święta nas wszystkich. Jak pisał nasz patron Janusz Korczak: „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania i władania.”, dostrzeżenia tych cech życzymy Wam z całego serca. Sto lat!

Anna Kolbuch