Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Borucinie

2 września 2019r  uczniowie, rodzice i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny od udziału w uroczystej mszy szkolnej.

Po mszy wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, aby definitywnie pożegnać wakacje. Pani Dyrektor Mariola Kandziora w swoim przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny przywitała wszystkich uczniów, rodziców kl. I, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i życzyła im wszystkiego najlepszego, samych sukcesów w nauce i w pracy.

Inauguracja nowego roku szkolnego to najważniejszy dzień dla pierwszoklasistów. W tym roku naukę w klasie I rozpocznie 12 uczniów.

Uczniowie ci w obecności wszystkich zebranych złożyli po raz pierwszy na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, w którym obiecali być wspaniałymi uczniami i wychowankami. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów ZSP w Borucinie. Na zakończenie z rąk p. Dyrektor i  swojej nowej wychowawczyni p. Renaty Musioł każdy otrzymał ,,tytę”z niespodzianką  przygotowaną przez rodziców oraz dyplomik pasowania na ucznia..

Każdy ,,pierwszak”oraz nowi uczniowie szkoły tradycyjnie też zadzwonili  ręcznym dzwonkiem, oznajmiając wszystkim, że naukę czas zacząć!

Renata Musioł