Spotkanie policjanta z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III

W środę 19 września 2018 przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III spotkali się w naszej placówce z policjantem z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach. Celem spotkania było przypomnienie oraz utrwalenie wiadomości na temat bezpiecznego oraz kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pan policjant zwrócił uwagę dzieciom na to w jakich miejscach można przechodzić przez ulicę oraz na jakim świetle należy  przechodzić po pasach. Omówił dlaczego znaki drogowe są ważne zarówno dla pieszych jak i kierowców.  Poinformował również o konieczności przewożenia dzieci samochodem w foteliku. Uczulił też dzieci, aby nie podchodziły oraz nie drażniły napotkanych zwierząt. Na koniec spotkania dzieci mogły pooglądać wóz policyjny a te odważne zajrzały nawet do środka.

Monika Grzesiczek