Światowy dzień zwierząt

Wizyta leśnika

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III gościli leśnika pana Artura z Leśnictwa w Ponięcicach. Obchodzony na początku października Światowy Dzień Zwierząt był okazją do tego aby pan Artur przybliżył dzieciom wiadomości o zwyczajach zwierząt zamieszkujących las. Opowiedział też o tym jak ważne są lasy i jak zmienia się przyroda jesienią. Dzieci zadawały dużo pytań zaproszonemu gościowi, który udzielał wyczerpujących, rzeczowych odpowiedzi. Niewątpliwą ciekawostką, o której wspomniał pan Artur była informacja o tym, że całkiem niedaleko, bo w  Lesie Tworkowski swoje gniazdo ma orzeł bielik.