Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Janusza Korczaka
w Borucinie

Wycieczka klas 1 i 2 do Opola

14.06.2022r. klasy 1 i 2 pojechały na wycieczkę klasową do Opola. Dzieci zwiedziły Rynek- Aleję Gwiazd Festiwalu Piosenki Polskiej, zobaczyły Ratusz, a obok Uniwersytetu Opolskiego podziwiały pomniki artystów związanych z Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu:

m. in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, Czesława Niemena, czy twórców Kabaretu Starszych Panów- Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Znajduje się tam również pomnik Jerzego Grotowskiego twórcy i reżysera „Teatru Trzynastu Rzędów” w Opolu, a później „Laboratorium” we Wrocławiu.

Na godzinę 11.00 udały się na nagrodzony wieloma nagrodami spektakl w Teatrze Lalki i Aktora im. A. Smolki pod tytułem „O braciszkach mniejszych świętego Franciszka”. Teatr, spektakl, wielofunkcyjna scenografia oraz efekty specjalne, wywarły na dzieciach wielkie wrażenie.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zoo. Tam dzieci zobaczyły m. in. lwy, tygrysa, małpy, goryle, lemury, zebry, żyrafy, pelikany, papugi, leniwce, węże i inne gady oraz wiele innych zwierząt.

W drodze dzieci śpiewały różne piosenki.

Zespół Szkolno Przedszkolny
47-470 Borucin ul. Bończyka 13
telefon: 032 4108053
fax: 032 4108053
e-mail: zspborucin@op.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.