Bal przebierańców

Bal przebierańców w przedszkolu

Przedszkolaki zawsze z niecierpliwością czekają na bal przebierańców. W tym dniu zakładają kostiumy, o których marzą już od dłuższego czasu. W poniedziałek 8 lutego do naszego przedszkola zawitały dzieci w pięknych, kolorowych przebraniach. Były postaci z bajek i filmów akcji, policjanci i księżniczki, biedronki i piraci.

W grupie maluszków dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas pokazu mody. Potem był czas wspaniałą zabawę! Były tańce na gazecie, przechodzenie pod liną, wesoły pociąg a nawet marsz z piłeczką pingpongową na łyżce. Oczywiście nie zabrakło tańców do ulubionej muzyki i piosenek np. „Szalona krowa”, „Taniec Mai” i wiele innych.

U starszaków też nie brakowało dobrej energii do wspólnych karnawałowych szaleństw. Zabawa rozpoczęła się przechodzeniem pod tyczką , potem był taniec w parch z balonami, tańce „połamańce” i wzbudzająca wiele emocji  zabawa „Gorące krzesła”. Miała też miejsce bitwa na papierowe kule. Taneczna muzyka porywała starszaki do wspólnych pląsów. Dla wszystkich dzieci był przygotowany słodki poczęstunek. Nasze przedszkolaki doskonale bawiły się na balu i na pewno czekają już na kolejny…