Pedagog

Jak wykorzystać czas kwarantanny, żeby nauczyć dziecko zajęcia się sobą przez chwilę?
Chociaż nikt się tego nie spodziewał, nagle życie zwolniło i znaleźliśmy się w nowej sytuacji. Dla jednych jest to fajny czas, można spokojnie posiedzieć w domu, pobyć sobie z dziećmi. A dla innych być może tych bardziej aktywnych, to przymusowe zatrzymanie w domu jest zwyczajnie trudne. Pomimo tego, że kochasz swoje dzieci i chcesz im poświęcać czas, to czasami łapiesz się na tym, że masz już zwyczajnie dość. Zaczynasz odczuwać frustrację i złość, brakuje ci swojej własnej przestrzeni, pobycia samemu ze sobą. Jeżeli chcesz cieszyć się bliskością z dzieckiem, a jednocześnie mieć chwile czasu dla siebie każdego dnia to koniecznie obejrzyj ten odcinek do końca.
12 sygnałów świadczących o tym, że Twoje dziecko jest przebodźcowane.
Przebodźcowanie czy też przestymulowanie to taki stan, gdy układ nerwowy dziecka nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością bodźców.  Coraz częściej nasze dzieci mają problemy z sensoryką, a zaburzenia sensoryczne stają się coraz bardziej powszechne. Skąd to się bierze i o co w tym chodzi? Zapraszam Was do obejrzenia ciekawego filmiku!