A-

A+

Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Janusza Korczaka
w Borucinie

Biblioteka

Media Rodzina

Wiele wydawnictw wydaje dobre książki. Media Rodzina nie jest wyjątkiem. Oprócz cyklu o Harry Potterze wydawnictwo ma w swoim portfolio wiele znakomitych książek. Jedną z nich jest „Nevermoor”. W blurbie wydawca pisze:

Nevermoor roztacza przed nami świat niesamowity, zupełnie nowy, magiczny i szalony. Triumfuje w nim wyobraźnia, smaku dodaje wyśmienity humor, a sama Morrigan Crow to bohaterka, którą pokochają miliony.

Książkę można zamówić z dowozem do domu pod naszym bibliotecznym adresem.

 

Opis zdjęcia

Zdjęcie przedstawia kamienicę nocą. W jednym z dwóch okien, przy zapalonym świetle jest ogromna twarz szarego kota. Na dachu stoi dziewczynka z fioletowym parasolem. Z dachu w pyle gwiazd trzymając parasolki opadają mężczyzna i kobieta. U góry strony widnieje napis „Jessica Townsend, Nevermoor, Przypadki Morrigan Crow”.

 

Co by było gdyby?

Co by było gdyby nastolatek wydał powieść? Odniosłaby międzynarodowy sukces? Powstałby na jej podstawie film? TAK! Nastoletni Christopher Paolini wydał w 2004r. Powieść „Eragon”, która szturm wdarła się do literatury fantastycznej. W Polsce za przekład wzięło się wydawnictwo „Media Rodzina”, a sama książka okazała się hitem sprzedaży. Artur Szklarczyk tak zachwala powieść:

Nastoletni Paolini wyczarował powieść, która w fantastyczny sposób przywraca wiarę w istnienie dobra, przyjaźni, magii i… smoków!

Ktoś zainteresowany? Śmiało można pisać na naszego bibliotecznego maila!

Opis zdjęcia

okładka w kolorze niebieskim. W punkcie centralnym umieszczona jest głowa smoka o niebieskich oczach. Pod nią znajduje się napis w złotym kolorze „Eragon” i imię i nazwisko autora: Chirstophera Pailiniego.

 

 

Opowieści z dreszczykiem

Czy wśród naszych młodszych czytelników mamy odważnych ludzi? „Opowieści z dreszczykiem” przetestują waszą odwagę!

Tak o zbiorze opowiadań pisze wydawca:

8 opowieści z dreszczykiem dla dzieci, które uwielbiają się bać! Przekonaj się, co takiego przestraszyło groźną Królową Kier i dlaczego Kapitan Hak drży na samą myśl o pewnej dziwnej klątwie. Sprawdź czy miły i pomocny Kubuś może na jedną noc zamienić się w Frankenmisia i kto pojawi się w środku burzowej nocy w domu Myszki Miki. Każda opowieści będzie znakomitym punktem wyjścia do fascynujących rozmów z maluchem!

Książkę z dowozem do domu możecie wypożyczyć piszą na maila bibliotekaszkolnaborucin@gmail.com

Opis zdjęcia

Zdjęcie przedstawia okładkę książki „Opowieści z dreszczykiem”. Napis w kolorze zielonym, z nazwą serii w lewym górnym rogu. Centralnie umieszczona jest Czarownica, obok niej zgodnie z ruchem wskazówek zegara następne postacie: Kapitan Hak, dalmatyńczyk. Królowa Kier i Myszka Miki. W tle narysowane zielone płomienie. Cała okładka jest w konwencji kreskówkowej.

Nowości bibliotecznej treści

Moi drodzy Czytelnicy i Czytelniczki!

Niestety panująca sytuacja epidemiologiczna w Polsce spowodowała, że ponownie jesteśmy „uwięzieni” w naszych domach. Przypominam, że możecie umilić sobie ten trudny i nietypowy czas wypożyczając książkę z naszej biblioteki. Szkolna Biblioteka działa bez zmian. Książki można zamawiać pod adresem bibliotekaszkolnaborucin@gmail.com.

Dziś prezentuję wam książkę od twórczyni Harrego Pottera o wdzięcznym tytule ”Ikabog”. Tak książkę reklamuje wydawca:

W pięknym kraju Coniemiara wszystko było idealne- wszystko poza Błotami na północy. Legenda głosiła, że mieszka tam potworny ikabog. Każdy rozsądny człowiek wiedział, że ikabog nie istnieje. Jednak bywa, że legendy zaczynają żyć własnym życiem. Czy legenda może pozbawić tronu uwielbianego króla? Albo zrujnować szczęśliwy kraj? Czy legenda może nieoczekiwanie rzucić dwoje dzieci w sam środek przygody? Przekonaj się, jeśli tylko nie zabraknie ci odwagi…

Dla ciekawskich…

Więcej informacji o książce, kulisach jej powstanie, godnej podziwu akcji charytatywnej znajdziecie na stronie https://ikabogkonkurs.mediarodzina.pl

Opis zdjęcia

Zdjęcie przedstawia książę „Ikabog” wydawnictwa „Media Rodzina”, autorstwa J.K.Rowling. Książka w kolorze granatowym z rysunkami miecza, kielicha i pochodni. Tytuł, autor i wydawnictwo zapisano złotą czcionką.

Kontakt

Zespół Szkolno Przedszkolny
47-470 Borucin ul. Bończyka 13
telefon: 032 4108053
fax: 032 4108053
e-mail: zspborucin@op.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.