Mały miś w świecie wielkiej literatury

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY − edycja 2021/2022

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ”Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce i za granicą.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

MODUŁY WCHODZĄCE W SKŁAD PROJEKTU

1. Czytamy razem z Małym Misie

2. Kodujemy razem z Małym Misiem

3. Opowiem Wam o Polsce

4. Misiowe recepty na pozytywne myślenie

5. Bajarz misiowy

6. Misiowe zajęcia pod chmurką

Drodzy rodzice!

Nasze przedszkolaki w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiły do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą. Projekt ten jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

Dzieci będą brały udział w realizacji 8 modułów :
• Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna
• Misiowy wolontariat
• Play with Little Teddy Bear
• Dzień pluszowego misia
• Mały Miś i prawa dzieci
• Bezpieczni z Małym Misiem
• Zmisiowany dzień matematyki
• Mali przedsiębiorcy!

Autorem projektu jest Aneta Konefał.

06.05.2021

Dzieci z grupy starszaków aktywnie włączyły się w międzynarodowy projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. W tegorocznej edycji zrealizowane zostały już cztery z siedmiu modłów, które opierają się na postaci Małego Misia. Ten sympatyczny pluszak jest przewodnikiem po świecie literatury i propaguje czytelnictwo. Podczas realizacji poszczególnych modułów straszaki rozwijały wiele kompetencji. Były to m. in. kompetencje społeczne, osobiste, matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Wspólne działania dzieci i ich zaangażowanie to pomyślne zakończenie następujących modułów: „Mały Miś w świecie emocji”, „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”, „Zmisiowany ekokalendarz”, „Misiowe laboratorium czterech żywiołów”.

(na zdjęciu znajdują się dzieci trzymające w dłoniach własnoręcznie wykonane wizerunki dzikich zwierząt)

Monika Grzesiczek