Festiwal Nauki

11 maja br. uczniowie ZSP w Borucinie wspólnie odkrywali tajemnice nauki. Wszyscy przenieśli się do świata wiedzy. Każda klasa przygotowała ciekawe doświadczenia. Podczas ich prezentacji obserwatorzy poznali sposób przeprowadzania, efekty oraz wyciągali wnioski.

Uczniowie byli pełni zapału, bardzo interesowała ich taka forma lekcji. Z zaangażowaniem realizowali swoje cele.

Poza pokazem przedstawili również sylwetkę wcześniej wylosowanego znanego naukowca, który w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju świata. Zaprezentowano m.in. Marię Skłodowską-Curie, Nicola Teslę, Aleksandra Fleminga, Archimedesa z Syrakuz, Karola Darwina, Gregora Mendla.