Apel w dniu odzyskania niepodległości 2018

„Dzisiaj wielka jest rocznica…”

Dnia 19.11.2018r. odbył się uroczysty apel historyczny z okazji 100 rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach obchodów 100 rocznicy  nasi wychowankowie brali udział w różnych konkursach patriotycznych, m.in.: recytatorskim, plastycznym, pieśni , wiedzy o symbolach narodowych. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni.  Program  muzyczno- poetycki przedstawili  uczniowie z klas I-VIII.  Uczennice z klasy ósmej przedstawiły cenną wiedzę o walce, cierpieniu i nadziei Polaków, tych którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny. Dzieci zaprezentowały  wiele pięknych wierszy i pieśni patriotycznych, np.: Nie rzucim ziemi…, Nie noszą lampasów, Ułani, Przybyli ułani, Rozkwitały pąki, O mój rozmarynie, Legiony, Raduje się serce, Kronika. Wszyscy mogliśmy wysłuchać fragmentu z „Pana Tadeusza”, który nam przedstawiła p.Jola P. , a  zespół TIK-TAK zatańczył Poloneza oraz wykonał taniec flag.

Wszyscy musimy  pamiętać o tych , którzy walczyli o naszą ojczyznę  i poświęcili dla niej życie. Niech młodzi ludzie uczą się  patriotyzmu i szacunku.

ANNA KOLBUCH