1W poniedziałek, 6 maja przedszkolaki pojechały na wycieczkę do wioski indiańskiej MATO w Tworkowie. Na dzieci czekali Indianie, którzy w zabawny i przystępny sposób przybliżyli dzieciom życie w indiańskiej osadzie. Przedszkolaki zawitały do tipi wypełnionego indiańskimi sprzętami, ubraniami, instrumentami. Wszystkich tych przedmiotów dzieci mogły dotknąć, założyć a na instrumentach oczywiście zagrać.

Czas spędzony we wiosce był też wypełniony zabawami w indiańskim stylu. Było strzelanie z łuku, celowanie marchewkami i obręczami w bizona, tor przeszkód a nawet jazda na… drewnianym koniku. Po wyczerpującej i emocjonującej zabawie przedszkolaki posiliły się i wysłuchały indiańskiej legendy przy ognisku. Po opuszczeniu wioski dzieci pojechały do pobliskich Bieńkowic w odwiedziny do najstarszej kuźni w Polsce. Tam zapoznały się z trudną pracą kowala i mogły nawet same spróbować kuć gorące żelazo. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały od kowali podkówkę na szczęście.