IMG 4291Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada na 21 lutego. Nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się do obchodów razem z nauczycielami i uczniami naszej placówki. Myślą przewodnią Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwrócenie uwagi na różnorodność i bogactwo językowe świata, jego ochrona oraz propagowanie wielojęzyczności.

Obchody tego nietypowego święta rozpoczęły się od zaprezentowania przedszkolakom scenki, którą przygotowały dzieci ze szkolnego kółka teatralnego. Piękno naszego języka ma odzwierciedlenie w literaturze dziecięcej, dlatego pani Irena Hlubek oraz pan Tomasz Kandziora czytali dzieciom ciekawe bajki. Uczennice z VII klasy pod opieką polonistki pani Anny Kolbuch sięgnęły do poezji. Dominika recytowała wiersz o tematyce patriotycznej a Julia przedstawiła wiersz Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł”. Po wysłuchaniu utworu Fredry przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały wspólną ilustrację do wiersza. O to aby dzieci prawidłowo artykułowały wszystkie głoski w języku polskim, zadbała pani Agata Szebel - szkolny logopeda. Przygotowała specjalne ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia warg, języka oraz łamańce językowe. Dzięki tym wszystkim działaniom dzieci przekonały się, że nasz język jest interesujący i bardzo bogaty choć bywa trudny...