IMG 6896W czwartek 20 września nasze przedszkolaki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem tego święta jest m.in. propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego, dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Nasze przedszkolaki rozpoczęły świętowanie od wspólnej zabawy i śpiewu oraz pamiątkowego odbicia przez każde dziecko swojej pomalowanej rączki. Następnie dzieci w kolorowych czapeczkach, robiąc hałas grzechotkami, poszły na spacer oznajmiając w ten sposób wszystkim o tym ważnym wydarzeniu. Pozostała część dnia upłynęła na radosnej, kreatywnej zabawie. Podczas poobiedniego odpoczynku, Pan Tomasz ze szkolnej biblioteki umilił przedszkolakom czas czytając bardzo ciekawe książeczki o Kici Koci. O święcie pamiętała też pani Jola z Filii Bibliotecznej w Borucinie, która następnego dnia przeczytała historię związaną z pierwszymi dniami maluchów w przedszkolu.